/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Jaguar C-Type C

Jaguar
Procházet článek Jaguar C-Type Jaguar C-Type Overivew

Jaguar C-Type Jaguar kladen na světové závodní mapě , a že dal Jaguar na A-seznamu závažných milovníky sportovních vozů everywhere.Encouraged o promítání pouze mírně modifikovaných Jaguar XK 120 roadsterů v závodě 24 hodin Le Mans v roce 1950, Jaguar zahájil totální útok na Le Mans v roce 1951.

Jaguar Image Gallery
Jaguar C-Type dvakrát vyhrál 24 Hours of Le Mans v roce 1950, pohánět Jaguar do první lize výkonu sportovních vozů. Více viz Jaguar pictures.The zbraň výběru byla Jaguar C-Type, technicky, XK 120C. &Quot; C " byl k účasti v soutěži

​​ .

Jaguar C-Type udržel řadu stock XK 120 dílů, ale výroba twin-cam 3,4-litrový řadový šestiválec byl naladěni na 204 koní a vůz dostal nový prostor Rám podvozku, přepracovaný odpružení a čerstvé aerodynamickou karoserii.

Jaguar C-Type vyhrál svůj vůbec první závod, podněcovat běh Jaguar pět legend-dělat dobytí francouzského klasika v roce 1950.

V jistém smyslu, původy Jaguar C-Type odpočinek s něčím, že podle legendy, William Lyons zmíněné jednoho letního večera ve Francii v roce 1950. Řekl, " Ano. " Ve skutečnosti, můžeme předpokládat, že řekl něco více jako, " dobře, pojďme se zdravě červenou dobré jít na to "!; Jeho britský sportovní krev vzhůru, uvidíte. On by prostě strávil 24 hodin pozoroval trio jeho stále nové XK 120 " Super Sports " roadstery soutěží v LeMans " Grand Prix 'vytrvalost, " Největší sportovní vůz závod na zemi. Byli doslova off-the-police ulice auta jen s minimálními úpravami závodní, a celý program byl více než vyšetřování. Přesto dvě auta skončila. To byl čestný a povzbuzující. Jeden z nich se ukázal potenciál vyhrát. To bylo ... vzrušující, dost vzrušující povolit něco tak zbytečné, jak to bylo velkolepé: Pokus totální na naprosté vítězství v následujícím roce. Za normálních okolností, Lyons byl opatrný, dokonce na pozoru, formální účasti své továrně v motorové sportovní soutěže. Viděl víc ztratit než získat. Jaguar Cars, sro byla daří dobře, vybudování pokračování, vytváření zisku. Další objednávky přišel v již elegantní, velkolepé, smyslné XK 120, než by mohla být vyplněna po velmi dlouhou dobu. Ano, masová výroba právě zahájena na verzi ocelové tělem, a netrpělivost ze seznamu zákazníků se konečně začíná být nasycen, ale auto rozhodně nepotřeboval zvýšit. Stejně, op