/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Ferrari 250 Testa Rossa

Procházet článku Ferrari 250 Testa Rossa Ferrari 250 Testa Rossa

© spathe Ferrari Ferrari 250 Testa Rossa dominuje téměř každý závod v CUI it competed.See . ostružiny Ferrari obrazy Hotel Ferrari 250 Testa Rossa byl jeden z historie ’ s největší závodní auta. Jeho různé iterace pomohl Ferrari vyhrál čtyři Konstruktory sportovní mistrovství světa. A jeho čtyři vítězství v Le Mans zahrnovaly poslední vítězství pro přední stranu-motor auta na okruhu Sarthe.

Vývoj Ferrari TR začala v roce 1957 pravděpodobně jako reakce na změnu pravidel zvažuje FIA , Ferrari, Aston Martin, Jaguar, a Maserati Zvláště dělali stále rychlejší a výkonnější, sportovní závodníků, a strašný Pierre Levegh crash o dva roky dříve v Le Mans bylo ještě čerstvá rána.

Když FIA Oznámil hranici 3,0 litru pro špičkové vrstvy sportovně závodníků soutěžících na šampionát 1958; Ferrari byl připraven. Jeho úspěchy s objemem 3,0 litru a Spyders berlinettas táhnul do Ferrari 250 S, a nedávno zahrnoval TDF.

Tak v první polovině roku 1957, 3,0-litrový V-12 byl instalován v podvozku podobném jako u Ferrari 500 TRC a 290 mm. Stejně jako u čtyřválcových motorů ve 500 TR a TRC, Ferrari maloval červené kryty ventilů. Místo toho, aby jen iniciály TR, Nicméně, on propůjčil na jeho nový sportovní-racer plné “ &rdquo Ferrari 250 Testa Rossa; Název

Prototyp tohoto Ferrari 250 Testa Rossa závodní debut v 1000 kilometrech v Německu a rsquo; s. náročné Nurburgring, kde skončila 10. celkově. Druhý prototyp běžel tak vysoko, jak druhým v Le Mans před spaním. Dva prototypy skončil třetí v roce 1957 a čtvrtý uvádění na Venezuely.

Tyto výsledky přesvědčily modelu Ferrari ’ s potenciálem, a je to tak správně. V roce 1958, továrna-tým Ferrari 250 Testa Rossas pro Maranello zachytil jeho třetí nepřetržitý konstruktérů sportovní mistrovství světa, vyhrál čtyři z téhož roku a rsquo; s šesti vytrvalostních závodech. Přímé vítězství zahrnuty v Le Mans (Olivier Gendebien a Phil Hill jízdy), na Sebring 12 hodin (Peter Collins a Hill) a Targa Florio (Luigi Musso a Gendebien).

Navrženo a vyrobeno společností Scaglietti, tělo tohoto Ferrari 250 Testa Rossa 58 bylo mistrovské dílo v jeho originalitu, a byl obzvláště pozoruhodný jeho výrazné pontoonlike přední blatníky. Ferrari 250 Testa Rossa 58 byl mezi coachbuilder ’ to velmi oblíbené vozy