/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Jaguar D

íná, problémová místa, a další na pre-vlastnil Jaguars startingwith 1990 modelového roku. Od auto redaktorů Consumer průvodce.

Jaguar D-Type v LeMans 1954
Jaguar D-Type faktů a čísel se může zdát nudné, když představila inraw forma, ale Connect-the-čísla snímků malují je z verythorough, specializované závodního oddělení dělá svou práci s scientificseriousness a pečlivou přesností. Jaguar odešel daleko za hranice ", dvorek, speciální " etapa.

© 2007 Jaguar Cars a Wieck Media Services, Inc.The Jaguar D-Type je první běh v LeMans v červnu 1954 byl neúspěšný, ale výhra u Rheims příští měsíc vyvolal blyštivou kariéru.

Racing, však dosud postupoval na " 18-kola transportéru " etapa v roce 1954. Takže ve starodávné módě, první Jaguar D-Type, stále bez nátěru, byl řízen přes Francii na veřejných komunikacích pro zkoušení jaře v LeMans. Silnice, které tvoří obvod byl uzavřen pro rally, a daném čase byl krátký, ale nový Jaguar podařilo vyhnout úředníky s jejich rozzlobených vlajky tak dlouho, aby porazit 1.953 rekord, stanovené Ferrari, pěti plným sekundy. Samozřejmě, že Ferrari nebyl nečinný přes zimu, a jeho vstup 1954 přišel s 4,9 litry V-12 moci. LeMans ten rok byl sužován těžké lijáky. Tři nové 3,4-litrové Jaguars běžel dobře, lépe než vozy z Aston Martin, Cunningham, Gordini, Lagonda a Talbot. Stirling Moss i out-běžel nejlepší Ferrari aby se ujala vedení a postavil rychlostní rekord dolů Straight - to ve večerních hodinách, o nic méně, a to i přes záchvatu deště. Ale pak všechny tři D-typu začal vynechávání zapalování a musel dlouho neplánované zastávky v boxech, aby jejich palivové systémy vyčistit. Ve své vědecké nadšení, Jaguar zvolil papíru prvků filtry, které byly příliš efektivní: Stali se ucpat prachem plovoucí ve dodávaného plynu organizátory závodu. S protiprávních filtry odtrhne, jaguáři vrátil až do rychlosti, ale toto nebylo Bude to jejich rok. Moss ztratil své brzdy na konci dlouhého Mulsanne a odešel na místě. Druhý vůz utrpěl převodovka problémy, pak porucha motoru. Třetí vůz, vedený 1953 vítězů Duncan Hamilton a Tony Rolt, vzal off-road výlet, který způsobil nějakou škodu a další zpoždění v boxech. Ale to jediný zbývající D-Type byl schopen bojovat dál, držel na druhém místě Ferrari. Záblesk naděje přišla těsně před koncem, kdy se Ferrari se zarazil nad restartu během zastávce v boxech, takže Jaguar na svištění tím v dešti a na stejném kole. Ale Ferrari nakonec vypálil a zařval zpět na trať, j