Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> sportovní vozy >> ferrari a porsche Jian >>

Jaguar Sportovní Cars

Ferrari, Maserati, a Mercedes-Benz továrních týmů v závody těžké se nacionalistické emoce. Největší jediný test byl LeMans, a Jaguar ji podmanil Anglii pozoruhodných pětkrát.

To vyhrálo v roce 1951 a 1953 s XK 120 ° C (pro "soutěž"). Jednalo se XK 120S s prostorově rámem podvozku, přepracované odpružení a aerodynamickou karoserií. Nejrychlejší dostal 220 hp od Twincam 3,4 šest a outbraked soupeři na úžasné discích čtyřkolových. Příští přišel lehčí, slipperier D-Type, krásný sportovní závodník, který vyhrál v '55, '56, a '57. Se svými 3,4 zvětšen na 3,8 litru a 306 hp, vítěz '57 hit 179 mil za hodinu.
XK-SS byl způsob, jak získat přidanou hodnotu ven z odchází do důchodu LeMans-vítězný D-Type úpravou závodní auto tak akorát aby byl vhodný pro použití na silnici. Soutěž-Spec, triple-Weber 3,4-litrový šesti byl použit, i když závodní vačky koncentrovaný výkon v horním spektru otáček.

Chcete-li vyždímat nějakou přidanou hodnotu z typu D na konci jeho vlády, Jaguar převede trochu do silničních-právní sportovních vozů s názvem XK-SS. To oholil řidiče opěrky kapotáž, rozšířili monocoque, přidal několik čalounění, na straně spolujezdce dveře, skládací top s odnímatelnými bočními obrazovkami, a chatrné malé nárazníky. Jediné místo pro tlumiče výfuku byl na levém kolébkovým panelu, a jediné místo pro zavazadla byla na decklid stojanu. Zachované byl 44-galon guma-cell závodní palivové nádrže a suchou skříní soutěž 3,4-litrový motor.

XK-SS byl zuřivě rychle, zastavil na šestipenci, a měl pozoruhodně pohodlnou jízdu. Ale to byl také stísněná a hlučné, a výfukový ohřát hliníkovou karoserii. Závodní vačky koncentrované síly v horním spektru otáček, takže každý řídit all-out poměr. Recenze byly smíšené. Byl XK-SS příliš divoký na úspěch? Nikdy se nedozvíme.

Dne ​​12. února 1957, tři týdny po uvedení vozu, část továrny, kde byl postaven vznítil, ničit nástrojů, přípravků a částečně dokončených vozů. Jaguar byl mimo super sportovní činnosti, ale představa sportovního vozu postavené podél D-typových řadách byla stojí za to pokračovat. Jaguar se, a v tomto procesu vytvořit jeho nejslavnější automobilový
Chcete-li se dozvědět více o Jaguar a dalších sportovních vozů, viz:.