/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Jak Porsche 917 Works

začal používat 917 soutěžit v Can-Am závodní, který nesl daleko méně než předpisy ostatních událostí, motor byl naladěn a turbokompresorem vyrábět kdekoli mezi 1000 a 1500 koní. I dnes se řadí mezi nejvýkonnější závodních vozech vůbec konkurovat.

, ale motor není nic bez těla, aby ji do, a naštěstí se 917 měl impozantní jeden. To představovalo lehký hliníkový rám, který vážil jen něco málo přes 100 liber (45,4 kilogramů), a zahrnoval celou řadu úsporných opatření, jako je hmotnost knoflík řadicí páky vyrobené z balzy. Tělo sám byl ze skleněné [zdroj: Lieberman].

Kromě toho, auto představovalo vyměnitelné zadními konci. Týmy si mohli vybrat mezi " dlouhým ocasem " s nízkou drag pro závody se spoustou přímých úsecích, nebo ", krátký ocas " pro závody s křivkami při přítlak je vyžadována. Ostatní iterace vozu zahrnovat kombinaci dlouhý /krátký ocas, a open-kokpit " Spyder " verze

917 je také slavný příchod v různých nátěrových systémů, včetně slavné Gulf olejové barvy, stejně jako ". Pink Pig " verze a psychedelický zeleno-fialové " Hippie Car " Model hnal Martini Racing. Hej, to bylo 1970, po tom všem [zdroj: Porschebahn]..

V další části se podíváme na to, co dělal Porsche 917 tak památný dnes - její záliba za výhry závodů
Porsche 917 na závodišti

Ferdinand Piech je cílem pro Porsche 917 neponechali nic představivosti: chtěl to " být nejlepší. Všude " [zdroj: Porsche]. Nicméně, zatímco vůz byl odhalen v roce 1969, bylo by to nějaký čas, než by to dosáhnout velikosti.

Chování vozu byl tak nedbalý v časných závodech, že mnozí řidiči odmítli ji pilotovat. Porsche položeny dvě řidiči BMW pro 1969 závod na Nürburgringu, ale oni odmítli s tím, že auto bylo příliš nebezpečné. Později, řidič jménem John Woolfe byl zabit v 917 na 24 hodin Le Mans. Vůz skončil jen vyhrál jeden závod v roce 1969 [Zdroj: Lieberman].

1970 závodní sezóna se ukázala být lepší rok, jakmile se tým Wyer bezchybné The Kinks v 917 zacházením. Vůz pokračoval k tvrzení, vítězství v Daytoně, Brands Hatch, Monza, Spa, Nürburgringu, Targa Florio, na Watkins Glen a na Österreichring v Rakousku. V sezoně je vysoký bod přišel v červnu, kdy 917 vyhrál dlouho požadované celkové vítězství v závodě 24 hodin Le Mans. Vůz získal Devět z 10 závodů ten rok k zajištění mistrovství světa značek trofeje [zdroj: Porsche]