Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Ferrari 333 SP

edBritish inženýr Tony Southgate jako konzultant. To zpočátku concernedDallara. &ldquo, když jsme vybrali tak, jak jsme to cítili co nejlépe, ” si vzpomněl, a ldquo; co wouldhave stalo, kdyby ten chlap přišel a řekl, a lsquo, Ne, my don ’ t jít tudy ’? ” Butthe okamžiku, kdy se oba muži setkali, Dallara věděl, že Ferrari udělal dobré rozhodnutí, asSouthgate podílel na design ’ s. Aerodynamickou účinnost

PieroFerrari připomněl, že řada inženýrů uvnitř jeho společnosti měla jiskru intheir očí, jako je Ferrari 333 SP byl vyvinut. Bylo to dvě desetiletí od roku theirlast účelové sportovní závodní auto, a všichni si vzpomněl, jak vítězství v LeMans a další 24 hodin závody výmluvné o spolehlivosti vozů Ferrari.

Aerodynamický design Ferrari 333 SP dělal to vítěz.

Chcete-li thedelight všech zúčastněných, Ferrari 333 SP nezklamal. Jeho první závod byl inApril roce 1994, na Road Atlanta a SP skončil 1-2-5. Američan Jay Cochrandrove vítězný vůz, s Moretti druhým místem finišer. V followingrace v Lime Rock, Moretti vyhrál, a si připsal dvě vítězství, že year.But protože auto nebylo soutěžil v sezoně a rsquo; s. První dva závody, Ferrarinarrowly uniklo vítězství v šampionátu World Sports-auto IMSA

Thingsstarted špatně v roce 1995, kdy se pouze jeden ze čtyř Ferrari 333 SP v Daytoně finished.But že rasa byla výjimka. Ferrari vyhrál v Sebringu, Shearwater, Limerock, Texas World Speedway a Phoenix International Raceway. Ferrari easilywon v roce 1995 IMSA šampionát.

Dallaracontinued vyvinout a vyrobit model do roku 1997, kdy constructionwas převzat Ferrari tuneru Michelotto. Toto byla verze, která helpedMoretti dosáhnout vysněný povrch pro jeho kariéru. V roce 1998 ’ s otvor soutěže je 24 hod závod v Daytoně, sdílel jednoznačného vítězství s Ferrari 333 SP codrivers MauroBaldi a Didier Theys. Potom, jen několik týdnů později, v 12 hodin Sebringu, thetrio ’ s 333 SP skončili nejprve znovu

Další informace o těchto dalších velkých Ferrari sportovních závodních automobilů:

166 Sport Corsa250. GT Tour de France330 P4166 MM Racecar335 S350 Může Am225 S250 Testa Rossa212 E Montagna340 Mexico250 GT Spyder California512 S250 MM250 GT SWB Berlinetta312 PB375 MM Racecar196 SP365 GTB /4 Competition500 Mondial250 GTO512 BB LM750 Monza330 LMBF40 LM121 LM250 P333 SP410 S250 LM575 GTC500 TRC275 GTB /C360 GT290 MMDino 206 Senzo FXXFor více fantastické Ferrari