/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> modely aut >> závodní auta >>

Ferrari 250 GT SWB Berlinetta Racecar

ěžním debutu v Sebringu v roce 1960, trvalo tři z prvních deseti míst, včetně čtvrtého celkově. V Le Mans, Ferrari SWB Fernand Tavano a Pierre Dumay přišel čtvrtý celkově, a poprvé v GT; další Ferrari SWBs skončil šestá a sedmá na vzdálenosti. Později to období, Ferrari SWB vyhrál úplně v Goodwoodu v Anglii a v Monze v Itálii, pomáhat Ferrari zabezpečit další sportovně-závodní vytrvalostní šampionát.

Ferrari 250 GT SWB Berlinetta kombinovat nejlepší části z předchozích modelů Ferrari.

Výsledky byly téměř stejné v roce 1961. Významné představení součástí výkonu Le Mans Pierre Noblet a Jean Guichet v Noblet ’ s SWB. Oni vyhráli kategorii GT a skončil celkově třetí, pokrývající 25 mil více do 24 hodin, než v předchozím roce a rsquo; s jasného vítěze, full-závod Ferrari TR 60. Další SWB vzal celkové šesté místo

Mimo jiné &rsquo.; 61 Ferrari SWB úspěchy byly celkové vítězství v Goodwoodu a Monza. Na 1000 kilometrů závodu v Montlhery u Paříže, Ferrari SWBs zametl prvních pět míst a odpovídal za 11 nejlepších 13 závodníků. Ferrari ’ s málo GT přišel čtvrtý v Německu a rsquo; s náročnou Nurburgring, sekunda u Pescara v Itálii.

Po celou dobu, nedošlo k žádným zásadním změnám vzhledu připravený-to-Pounce, který dělal Ferrari 250 GT SWB Berlinetta mezi nejvíce aretačních automobilů na jakékoliv trati. Malé změny zahrnovaly přidání výstupy vzduchu na přední i zadní blatníky na 1960. U &rsquo, 61, získaných boční okna křídla otvory a ztratil subtilní uzel na svých horních zadních rozích.

Několik Ferrari SWBs se však dostat velkoobchodní rebodies ve snaze, aby byly ještě rychleji. Nejznámější byl &ldquo, Breadvan, a rdquo; jednorázová financovaný Giovanni Volpi, evropského hraběte a Ferrari závodní lupič. Volpi se osazený svého týmu s inženýry najatých od Ferrari, a v odvetu, Enzo mu odmítl prodat Maranello ’ s sportovní závodní nástupce SWB, Ferrari 250 GTO

Tak Volpi vzal Ferrari SWB, který měl. skončil druhý v roce 1961 Tour de France a měl inženýr Giotto Bizzarrini vytvořit formulář s komolého svislou ocasní Kamm; někteří si mysleli, že se podobal o doručení pekárna náklaďák. “ Bizzarrini udělal Breadvan za dva týdny, a rdquo; podivil se hrabě.

Volpi ’ s Scuderia Serenissima závodil na Breadvan v průběhu roku 1962. Brzy v závodě 24 hodin v Le Mans, to vést všechny GTOS před odchodem do důchodu se selháním hnacího hřídele. V Montlhery, že skončil třetí