/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> dobrodružství >> venkovní aktivity >> běh >>

Jak Marathon Race Timing Works

t běžce z druhé přešli startovní čáru, když dorazili na 5 kilometrů bod, na půli události a all-důležité cíle.

Ozubené čipy jsou obvykle zapouzdřen do tvrdé plastového kroužku, a vzhledem k tomu, aby každé běžce v rasy paketu před akcí. Ráno v den závodu, marathoners svázat prsten do svých tkaničky. Mezitím, antény opláštěná široký, gumové rohože jsou umístěny podél trati. Když maratónec kroky na gumovou podložkou přes startovní čáru, jeho individuální čip je elektronicky rozpoznán systému časování, a jeho čas začíná [Zdroj: Sinha]. Podobně, kdykoli on nebo ona kroky na jedné ze speciálních rohoží na trati, počítač zaznamená celková doba k uvedenému bodu v závodě.

Chip časování revoluci maratonu načasování, ale jeho nedostatky byly rozpoznány stejně , I když je k dispozici přesnost a jednoduchost, chip načasování byl označen některými jako příliš nákladné. Každý čip načasování kroužek musel být odstraněn z tkaničky z unavení sportovců na cílové čáře podle rasy dobrovolníky a vrátil se na danou společnost, která byla časování závod. Pokud sportovec stalo klopýtat přes dobrovolník a později zlikvidován čip, on by být účtovány jak hodně jak $. 30

V roce 2007, organizátoři Philadelphia Marathon a Las Vegas Marathon rozhodla využít Služby podnikem, který nabízí jednorázové Microchip Technology. Čip byl vlastně součástí běžeckého závodu bryndák. Každý běžec prostě roztrhal nálepky-couval z bryndák a připojí ho k jeho tkaničky. Po závodě, čip byl prostě vyhodí. Tento systém fungoval dobře, dokud Honolulu Marathon v prosinci 2007. Drsné počasí způsobilo selhání systému, což má za následek nepřesné časech úpravou a několik tisíc běžců, kteří nemají jejich zakončení zaznamenaný v systému vůbec. Houston Marathon úředníci, kteří byly stanoveny používat jednorázové mikročipů pro jejich rasu v lednu měl změnu srdce a vrátila se ke starší technologií [zdroj: MacInnis].

Od roku 2010, a to jak standardní čip načasování systém a relativně nový jednorázový čip systému byly k dispozici a při použití v pozoruhodné závodech. [zdroje: MYLAPS, ChronoTrack Systems]