/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Lee Petty

Lee PETTY
Lee Petty

NASCAR je brzy dny byly dovádění a masožravé, ale Lee Petty byl osvěžující, z běžného člena NASCAR Wild Bunch. Petty nebyl nikdy považován za jeden z nejtěžších NASCAR nabíječky. Místo toho, on byl velký kalkulačka, použití strategie šachista

",. Musím dokončit v prvních třech autech, jak vydělat peníze, " Petty řekl v rozhovoru 1954. " Musím dokončit mezi prvními pěti zlomit dokonce. Za to, že jdu do Red "

Petty jeli až do konce - a až do konce stejně.. Oportunista, Petty běžel dost dobře na to, aby se stal nejplodnější Vítěz závodu NASCAR, když se konečně pověsil si brýle pro dobré v roce 1964. Ve své kariéře, vyhrál 54 krát, a skončil v top 10 neuvěřitelných 332 krát v 427 kariéry NASCAR Grand se National se spustí. Je to záznam konzistence, které mohou být nikdy se blížil.

NASCAR galerie obrazu

Petty vyhrál závody Nascar třikrát, v roce 1954, '58, '59 a. Během těžkých tovární účastí v 50. letech, nezávislý tým Pettyova postrádal čistou rychlost průmysl-podporoval oblečení, přesto on ještě nasbíral více než jeho podíl na vítězství.

V '58 a '59, Petty vyhrál 18 závodů a skončil druhý 10 krát. Vedl NASCAR Národní zaměří postavení prakticky celou cestu pro dva roky běh, drží první místo po 92 z 95 závodů - jiný záznam, který může nikdy klesnout

",. Nebyli jsme rádi některé z jiní, " Petty řekl několik let po jeho odchodu do důchodu. " Některé z dalších kluků, oni jeli a vzali všechno z závodění mohli. Jsme dát zpátky. Když sponzor ukončit, některé z dalších chlapců přestat. Oni strávili své peníze pro potěšení. Strávili jsme naše stavět. Všechno, co jsme udělali bylo zaměřené na závodění. Začali jsme v rámci ol "Reaper prolitou bez podlahou v něm a my ji vybudovali. To bylo asi to, co jsem byl nejvíce hrdý ".

Petty se narodil v Greensboro, NC a užili veškeré sportovní aktivity. " Hrál basketbal, fotbal, něco konkurenceschopné, " Petty řekl v rozhovoru 1970. " To je to, co se mi líbí o závodění. Je to jen zachytil můj fantazie, protože to bylo konkurenceschopné. Dostal jsem se do ní jako koníček první a prostě zůstal s ním ".

Petty byl jedním z 33 účastníků zahajovací NASCAR pozdní model událostí 19. června 1949. Řídil velkou Buick Roadmaster, auto Petty tvrdil, ". mě a některé kamarádi šli do společně " V závodě, Petty ztratil kontrolu a převrácený. Vůz se zastavil v poš