/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Joe Weatherly

Procházet článek Joe Joe Weatherly Weatherly

z těch mužů, kteří vyhráli NASCAR Velké národní šampionát, nemnoho jestliže některý byli odhodlanější než Joe Weatherly. Podsaditý Norfolk, Va. Leadfoot uspěl v něčem se snažil, na dvou kolech nebo čtyři.

Weatherly je indoktrinace do sportu rychlosti přišel v motocyklovém sportu. Poté, co se stal jedním z nejlepších jezdců tohoto sportu, vyhrál mistrovství American Motorcycle Association dvakrát, se podíval na továrních automobilů pro svou obživu. " mám rád mít něco mezi hlavou a zemí, když dojde k havárii, " uvažoval.

Weatherly byl NASCAR Modified šampion v roce 1953 a strávil většinu 50. let jízdě nadupaným-up kupé ve arény. On fušoval trochu v NASCAR Velké národní soutěže a zároveň vydělávat obývací závodní Modifieds. Jeho první NASCAR Velké národní start byl v Junie Donlavey vlastněného Hudson v '52 Southern 500. Weatherly hotového 16. v poli 66.

NASCAR Image Gallery

Od té příznivý začátku, Weatherly se brzy stala jedním z craftiest řidičů v NASCAR. Jak on stal leštěné profesionál, on také se stal top-zařadil řidič ve směnitelných divize NASCAR, vyhrávat tucet závody a skončil mezi prvními pěti v bodech tři roky po sobě. Když divize ragtop složený, Weatherly dělal na plný úvazek přechod na obložení stropu NASCAR Velkých Nationals.

V roce 1961, na 5'7 ", 140-bušit svazek energie spojil s majitelem týmu Bud Moore. Nová jednotka okamžitě zasáhla krok v jejich Pontiac, vyhrál svůj první start v Daytoně je 100 mil kvalifikační závod. Weatherly vyhrál devět závodů ve zkrácené 25 rozpisu závodu a skončil úžasné čtvrté místo v závěrečných bodů pořadí.

V roce '62, Moore byl připraven ke spuštění plný rozvrh. Opět platí, Weatherly vyhrál devět závodů a odešel s národním řidičským šampionátu v jeho první pokus.

Když se General Motors na plátky svůj závodní rozpočet v roce 1963, Moore byl nucen omezit jeho harmonogram a zanech 100-Milers na krátké tratě se soustředit na velké peníze Superspeedway událostí. Bez jízdu na krátkých tratích, odvážný Weatherly improvizované. Strávil hodiny na telefonu snaží line up jízdu, odmlouvání markery ze svých vozů, aby mohl jet na body

Weatherly musel ". Stopovat " Jeho cesta do základní sestavy v 18 závodech. Jel zařízení hluboko pod potenciálem šampióna, ale přestat kouřit nebylo možné. " Někdy bych si v autě, které jsem znal nemohl vyhrát, "