/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Rex White

Rex White
Procházet článek Rex White Rex White

Diminutive Rex White, nejmenší muž (5 stop, 4 palce vysoký a 135 liber), někdy nosit NASCAR mistrovství korunu, vypadal spíš jako komik George Gobel než řidič závodního vozu.

Nevypadal jako někdo, kdo by mohl zápasit rychlé auto kolem NASCAR vysoce převýšený stop, ani by měl být jeden. Jako dítě, White byl zasažený obrnou, ale ten malý kluk s velkým srdcem, ne tak jednorázovou ochromující nemoc zpomalí ho na zem.

Ve věku 25, on šel závodění první čas v divizi ve West Lanham Speedway v Marylandu Sportsman. On byl sidelined problémům s motorem ve své počáteční výlet, ale od té doby byl síla, kterou se musí počítat. On pokračoval vyhrát šampionát Sportsman na 1/5 míle vysoce převýšený ovál v jeho roku bažanta.

Zdánlivě přirozený na krátkých tratích, White sloužil dva roky učení na malé ovály blízko jeho doma v Silver Spring, MD. V roce 1956 přišel na jih, zřídit základnu ve městě Spartanburg, SC, a začal jeho osobní úkol vyhrát NASCAR velký národní titul.

Rex Allen White začít 24 závody v '56 a skončil v top 10 na 14 příležitostech - velmi působivé statistiky pro nováčka v první lize na proběhnutí továrního automobilu. On také skončil na druhém místě v konečném pořadí NASCAR krátké trati, potomstvo z NASCAR Velkých Nationals.

V roce 1959, White chyběl na krátké trati šampionátu pouhých dvou bodů na kalifornské Marvin Porter. To bylo nejbližší šampionát bitva v historii NASCAR pozdní-modelu.

V zimě 1959, White, který provozoval jeho vlastní provoz, najal Louis Clements, že je jeho hlavní mechanik a posádka šéf. " On je nejlepší v oboru, " White uvedl v té době. " cítil jsem potřeboval jsem muže, jako je on vyhrát šampionát ".

Bílé nabídl Clements neobvyklé řešení, jak udržet své motory broukat během na dlouhou trať sezony. Po nákladů, White rozdělit všechny zisky 50/50 s Clements. White vlastnil auto a jel, ale zaplatil Clements částku rovnající se jeho vlastního platu, aby to běh s vůdci a tip-top stavu.

V roce 1960, White vyhrál šest závodů NASCAR Velké národní a tvrdil, šampionát. Jeho zisk, poté, co bylo zaplaceno body fond, přišel pak-rekordní $ 57,524.85.

V letech 1961 a 1962 byly roční období banner roky pro White, který vyhrál 15 krát, a skončil druhý a pátý, respektive, v zaměří postavení. V '62 finále sezóny na Atlanta International Raceway, White vyhrál jediný Superspeedway závod jeho