Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Fireball Roberts

Procházet článek Fireball Roberts Fireball Roberts

Nápis na Glenn " Fireball " Robertse náhrobek mluví za vše: " Přinesl zásobovací auto závodní čerstvost, rozlišení, kvalitu, mistrovství, která překonala odměny shromážděné šachovnicovou vlajkou "

Fireball Roberts byl jedním z nejvíce elektrizující rychlosti obchodníků NASCAR. v roce 1950 a na počátku 60. let. Jako zásobovací auto závodní začal mačkat jeho cestu do sportovní proudu, Roberts byl nejuznávanější jméno v nemocný-a-bubnové sportu.

Jeho přezdívka pochází z jeho statečností na džbánu pahorku jako hurler pro Zellwood Bahenní Slepice Americká legie polo-profesionální baseballový tým. Jeho Blazing fastball byl více jako ohnivá koule, podle většiny z hitters kteří ho čelí. On použil stejnou kamikadze postoj, zda vázacího baseballové nebo závodní továrních automobilů. - To byl divoký, hlučný, a elektrizující

Roberts začal zásobovací auto závodní kariéru v roce 1947. V jeho prvních pár let, on zřídka vyhrál , ale získal proslulost mimochodem hrál hru. Jak on získal dospělosti, Roberts se stal stálým vítězem. Inspirována a vedena okolí idol Marshall Teague, Roberts udělal velký pokrok. Směs statečnosti, blesk rychlé reflexy a přesné úsudku byli jeho podpisy.

On dal jeho první NASCAR Velké národní vítězství 13. srpna 1950, v Hillsboro Occoneechee Speedway. V útlém věku 21, Roberts nasekal pole v pouze začátek jeho třetí kariéru. Zatímco on ochutnal časný úspěch v elitní továrního automobilu závodní divize NASCAR, Roberts přednostní přitažlivé divizi Modified, který měl rychlejší vozy s prakticky bez omezení motoru. Když automobilový průmysl házeli miliony dolarů do NASCAR Velkých Nationals, Roberts byl horké zboží.

továrního týmu Ford přidal ho k jeho seznamu v roce 1956, a on odpověděl s 13 vítězstvími v příštích dvou sezónách. Když továrny ustoupili v létě '57, Roberts dokončil se rok poté prodal jeho vybavení. Neměl žádné sklony být majitel týmu. Pro '58, Roberts přijal jízdu s Frankem Strickland týmu Chevrolet, a vyhrál šest svých startů 10.

V roce 1959, Fireball spojila s Pontiac Smokey Yunick, a dvojice se stala nejobávanější tým v NASCAR. Zářným příkladem excelence, Roberts a Yunick nastavit desítky Rychlostní rekordy. Roberts byl mistrem v kvalifikaci, přičemž devět tyče do 17 startů v '59 a '60. On vyhrál tři závody, a byl by vyhrál několik více Pokud je pneumatika společnosti byli schop