/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Dale Earnhardt Earnhardt

Dale
Dale Earnhardt

listopad 5, 1978, byl rozhodující den v Dale Earnhardt akcie automobilové závodní kariéry. Ve věku 27, Earnhardt strávil většinu svých víkendů závodit v krátkých skladeb pro peněženky vítěze méně než $ 1,000. Ale v tento den je páskování syn legendárního Ralph Earnhardt seděl v NASCAR Winston pohár Grand National auto pouze na deváté.

Díky štědrosti několika předkladatelů dráhy, Earnhardt podařilo občas jízdu NASCAR události. One-Shot nabídka přišla do strojního zařízení, která nebyla prvotřídní, ale mladý muž z Kannapolis, NC, se zdálo být schopni se dostat co nejvíce z inferior zařízení.

V této konkrétní den v Atlanta International Raceway, Earnhardt se ocitl podlomila v nejlepší vůz, jaký kdy poháněn, Chevrolet sestrojen Osterlund Racing. 1978 Kampaň byla majitel týmu Rod Osterlund první celou sezónu v NASCAR Winston pohár Grand National závodění. Jeho pravidelný řidič, Dave Marcis, napadla Cale Yarborough pro titul dříve v roce.

NASCAR Image Gallery

Ale ke konci sezony, Osterlund a Marcis byly v rozporu. Bohatý sportovec z Kalifornie učinila veřejné oznámení, které Marcis by byl nahrazen v '79 o " zkušeným pilotem &Quot.; Je zřejmé, že to znamenalo, že Earnhardt by nedostali zadání.

Earnhardt řídil auto Osterlund pro vše, co stálo v 500-Milerem v Atlantě, skončil čtvrtý po zahájení 10.. Neměl řídit jako nováček. Tam bylo málo, pokud vůbec, roztřepené okraje. Earnhardt udělal odvážné a ostré pohyby v provozu. Po závodě, Osterlund poznamenal, že on byl docela spokojen s úsilím Earnhardt, ale on byl stále hledá dokonalý veterán vzít ovládací prvky pro sezónu 1979.

V průběhu zimních měsíců, Osterlund přehodnocení a proti jeho přesvědčení, najal Earnhardt být řidič. Earnhardt pokračoval vyhrát bažanta ceny roku v roce 1979, sezonu požehnal s standout prváka ovladači, jako je Terry Labonte a Harry Gant. Earnhardt málem vyhrál Daytona 500 pro Osterlund, ztrácí v důsledku zpackané zastávce v boxech a pochybnou strategii. Stále skončil osmý.

Earnhardt odskočil rychle vyhrát Southeastern 500 v Bristolu v jediný jeho 16. kariéru NASCAR Winston pohár Grand National start. On pokračoval vyhrát bažanta ceny roku, a to i přes chybějící čtyři závody kvůli zranění, on skončil sedmý v konečném pořadí bodů.

V roce 1980, Earnhardt zapsala do historie. On ujal vedení v bodech pořadí krátce po Daytona 500 a nikdy se vzdal sevření prvním místě. Mladý řidič pytlíc