/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Benny Parsons

Benny Parsonsova První NASCAR konkurz přišel 9. srpna 1964, v Asheville-Weaverville Speedway v Severní Karolíně hory. Jednalo se o 250-míle závod pro NASCAR velký národní řidičů, 45. z rekordních 62 NASCAR Velké národní závody v sezoně 1964

Ford Motor Co., a to vždy na pozoru ". Diamant surové, " povolal několik mladíků neuznaný na konkurz továrny-couval jízdu v případě, Asheville-Weaverville. Oba jezdci Fordu měli oko na byli Cale Yarborough a Benny Parsons. Byl to životní šance na celý život Auto Racing náhody. Oba Yarborough a Parsons byli připoutáni do silných '64 Ford galaxií.

Jak kvalifikovaný v top 10 v oblasti 36 vozů. Během závodu, Parsons měl potíže dostat orientovaný se silným vozem na rychlé trati, a byl obecně nezajímavá jeho velkou šanci. Yarborough běžel s vůdci občas a kreslil buřičství, dokud mu zlomené radiátor poslal do ústraní. " Myslel jsem, Cale byl výborný, " řekl John Holman, vedoucí Fordovy závodní úsilí.

NASCAR Image Gallery

Zatímco Yarborough úspěšný konkurz vysloužil tovární jízdu do jednoho roku, Parsons vrátil do krátkých skladeb na Středozápadě. " Byl jsem ještě dítě a já jsem nehrál dobře, " Parsons řekl let později. " Trvalo mi dalších šest let, aby se dostal do závodů NASCAR ".

Parsonsova dovednost na skladě autech ho vsítil pár šampionátů v automobilovém Racing Club of America. Další příležitostí v NASCAR nepřišel až do roku 1969, a on nedostal skutečnou šanci na velký čas až do '70. Parsons byl původně najat L.G. DeWitt jako náhradní ovladač pro Buddy Young, který byl zraněn v '70 sezony v Riverside.

rekuperace proces Youngův trvalo téměř rok. Během vyplňování, Parsons hráčem týmu, vstřelil 23 Top 10 skončí ve 45 startů ve své nováčkovské sezóně. V závěru roku, DeWitt zvolen, aby Parsons v týmu výplatní listině

O čtyři roky později, Parsons nosil korunu jako NASCAR Winston pohár Velkého národního šampiona. - A jeho titul běh přišel proti téměř nemožné přesile. Tým DeWitt neměl sponzorství během sezóny 1973. Jejich závodní arzenál obsahoval pouze tři auta, zatímco většina z nejlepších uchazečů měl plný flotilu strojů k dispozici.

Unikátní bodový systém byl použit v roce 1973, přidělování bodů za každé kolo dokončené kromě celkových povrchovou úpravou pozic , Parsons vedl pouze 374 kol a zaznamenal jeden vyhrát u Bristolu, ale on dokončil 9311 o možném 10,258 kol