/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Terry Labonte

V létě roku 1978, Terry Labonte jel sportovec vozy na krátkých tratích a kolem jeho rodného města Corpus Christi, Texas. V srpnu, majitel týmu NASCAR Billy Hagan, který právě propuštěn 1976 Rookie of the Year Přeskočit Manning, se rozhodl dát 22-rok-starý chlapec šanci na velký čas.

Darlington Jižní 500 byl další závod na ročním NASCAR Winston pohár Grand National kalendáře. Děsivý Darlington, s osobností blízký rozzlobený pitbull, byl stěží místo pro zelené nováčka, aby se pokusili svůj první start big-ligy. " jsem nikdy ani neviděl Darlington předtím, než jsem tam v roce 1978, " řekl Labonte.

Při přijetím první plavbu na Darlington mohl být považován za sebevražedný, Labonte se na tento úkol. Jízda se Hagan Chevrolet, Labonte byla hladká, stabilní a rychlý. A co je nejdůležitější, že neuhnul tváří v tvář Darlington hrůzostrašnou reputaci. Texas eso skončil úžasný čtvrtý.

O dva roky později, Labonte byl zpátky na Darlington na 1980 jižní 500. Od 10. na startovním roštu, Labonte znovu tiše a efektivně jel do sporu.

Po celou dobu 500 Milerem, Labonte podařilo udržet své auto na hlavní klíně. Blízko konce závodu, David Pearson, Dale Earnhardt, a Benny Parsons byl zapojený do šarvátku na čele.

S tři kola jít, pomalejší auto řízené Frank Warren foukal motor zadání prvního otočit se. NASCAR pozorovatelé na scéně řekl, že neprokázalo, že by být jakýkoliv olej uložena na závodní ploše, takže zelená vlajka zůstal venku.

Vzhledem k tomu, vedoucí účtovány do pořadí, olej na trati poslal vozy kolébavé bokem. Pneumatiky uzený, kov skřípal, a tři vůdci náhle ocitli v boji o přežití namísto vítězství.

Pearson překonal spin a, s pneumatikami kouřením, zamířil čtvrtý obrací k žluté vlajky. Labonte, běží na plné kroku, se potopil nízké a prošel Pearson několik stop před pruhem. Porazil Pearsona zpět k opatrnosti vlajky o méně než dvě nohy, aby zabezpečit svůj první NASCAR Winston pohár Grand National vítězství jako závod skončil pod žlutou.

S jeho podpisu stabilní jízdu, Labonte stal uchazečem o mistrovství svým třetím plné sezóně. Skončil čtvrtý v roce 1981, třetí v '82, '83 a pátý. V roce 1984, Labonte předjel Dale Earnhardt pro body vedení v srpnu a jeli do jeho první NASCAR Winston pohár Grand National titulu. On vyhrál dva závody během běhu.

A dvanáct let později, Labonte jel do své druhé mistrovství NASCAR jako člen týmu Hendrick Mot