Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Dale Jarrett

Jedním z prvních úkolů Dale Jarrett je v automobilových závodech přišlo v Hickory Speedway na začátku roku 1970. Malý 0,363 míle ovál, řízeny Dale otce Ned, hostil týdenní NASCAR Sportsman závody.

Jako teenager, mladší Jarrett byl zodpovědný za domácí práce, které zahrnovaly sekání trávy. Posedlý inovativní mysli, Jarrett vykouzlil nápad snížit svou práci za malou cenu. Vyměnil golfový klub pro dvě kozy a umístěný hladové zvířátka v trávě parkovišti, která obsahovala pozůstatky jalopies ztroskotala na závodech a demoliční soutěže

",. Jediné, co by jedli byl čalounění v autech a vinylové desky, " Jarrett řekl let později. ". byly by jíst trávu, když dáte ji do úst "

Krátce nato, Jarrett našel cestu na Hickory Speedway závodního povrchu. Jízda v entry-level zásobovací auto závodních tříd, jen Jarrett užil mírný úspěch. Po pěti letech kopal Hickory a dalších týdenních tratí, Jarrett se stěhoval do NASCAR pozdní model Sportsman divize, nyní známý jako NASCAR Busch Series. Trvalo mu pět let, vyhrát závod.

Jarrett dostal několik společností jeden výstřel v NASCAR Winston Cup závody začínající v roce 1984 a přistál přiřazení plný úvazek by '87. Úspěch byl pomalý přijít, ačkoli. Jarrett jen zaznamenal pár top-pět skončí v jeho první 110 NASCAR Winston pohár začne od '84 do '90.

Řízení pro tým Wood Brothers Ford v roce 1991, Jarrett je zdlouhavý učení začal sklízet plody. On dal jeho první NASCAR Winston Cupu vítězství v Michiganu, čenichat se Davey Allison ve fotografickém provedení. Přijal jízdu s novým týmem Joe Gibbs v '92 a bylo konkurenceschopné, přestože se mu nepodařilo zaznamenat vítězství.

V roce '93, Jarrett shromáždil kolem Dale Earnhardt v posledním kole a vyhrál svůj první Daytona 500 . Vyhrát byla provedena více zvláštní tím, jeho otec, vysloužilý NASCAR Velké národní šampion Ned Jarrett. Ned, barva komentováním pro CBS Sports, stal se více hrdý tatínek, než nestranným novinář, když fandili jeho syn vyhrát. Volání dělal velké televizi, a stal se jedním z nejpamátnějších okamžiků NASCAR.

Po třech letech provozu Gibbs, Jarrett přešel ke Robert Yates tábora v roce 1995. On vyhrál jednou v '95 a pak zachytil jeho Druhá Daytona 500 místo v '96 sezony. On také jel domů první v Brickyard 400, škubání dva největší závody v ročním kalendáři NASCAR.