/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Herb Thomas

Herb Thomas
Procházet článek Herb Herb Thomas Thomas

Herb Thomas Olivia, NC, byl NASCAR je první superstar. Thomas, první jezdec sbírat více než $ 100,000 kariéru příjmů, vyhrál 48 NASCAR Velké národní závody a byl vedoucí vítěz závodu na třech po sobě jdoucích sezón. On pytlích jižní 500 na Darlington třikrát a zachytil mistrovství NASCAR dvakrát. Udělal to vše za pouhých sedm celých let na Major League zásobovací auto závodní okruh.

Thomas byla nejtěžší nabíječka v prvních dnech NASCAR. Když nevyhrál, on obvykle ztroskotal nebo vyhodili auto až se snaží, aby tak učinily. " je to vítězství, nebo krach se mnou, " Řekl Thomas. " Druhé místo není nikdy dost dobrý ".

NASCAR Image Gallery

Tomáše stylové začátky v proběhnutí továrního automobilu byli stejně jako většina ostatních dne. V roce 1946, on šel se dívat Upravenou závod v Greensboro v Severní Karolíně, a následující týden měl auto venku na trati sám. Zatímco soutěží v několika roztroušených Modified závodů, Thomas běžel silný, ale jen zřídka skončil. Neměl vyhrát jediný závod.

Když Bill Francie instrumentoval Strictly Stock okruhu v roce 1949, Thomas postavený poslední model auta pro hospodářskou soutěž. Znovu se snažil, přichází winless až pozdě v sezóně '50, když vyhrál v Martinsville. " Moje peníze běžel nízký, " Thomas vzpomínal let později. " Byl jsem opravdu znechucen. Myslel jsem, že o ukončení závodní a jít zpátky do pily podnikání. Ale když jsem vyhrál Martinsville, rozhodl jsem se držet kolem o něco déle ".

Martinsville triumf připravila půdu pro sezónu 1951. Thomas řídil tři různé značky vozidel - Hudson, Plymouth, a Oldsmobile - a dát je všechny do Victory Lane. On vyhrál sedm akcí v 33 startech a zapletl do NASCAR Velké národní šampionát.

Od roku 1952 do roku '54, Thomas se vrátil domů jako první v 32 závodech a skončil o nic horší než na druhém místě v pořadí bodů.

Během jeho obhajobě titulu v roce 1955, Thomas měl špatnou rozlít v Charlotte v prašné cestě. Vůz se skácel a Thomas byl hodil na povrch dráhy. Byl převezen do nemocnice, kde by byl položen až po dobu několika týdnů. Z jeho nemocniční posteli, on dělal odvážný předpověď: " Nebojte se o mě, budu závodit znovu v době, kdy Darlington 500 přijde v září. A já budu vyhrát znovu, taky ".

Byl z nemocnice do srpna a vyhrál svůj druhý start v Raleigh, NC, v 100-Miler. Příští týden, Thomas udě