/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR ostatní >>

Ned Jarrett

nt rukama ovázané nahoru. Ale musel jsem mít další 1100 $ v bance v pondělí ráno ".

Jarrett začal 10th v závodě Charlotte, ale musel dostat z auta brzy. Joe Weatherly, který byl divácké z boxů, ulevilo Jarrett během prvního opatrností. Když Junior Johnson odešel na klíně 76 s motorem foukané, naskočil do Jarrettovým auta pro rovnováhu závodu

". Junior přinesl auto domů první, " řekl Jarrett. " Joe byl trochu příliš krátký k dosažení ovládací prvky. Dostal jsem zaplatil $ 900 nabídli někteří Junior za pomoc mě ven. On nepřijal žádnou platbu. A můj šek byl dobrý přišel v pondělí ráno, " zasmál Jarrett. Byl to jediný čas v historii NASCAR Velkého národního závodění, že tři různé řidiči uvedl auto do Victory Lane.

Jarrett pokračoval vyhrát 48 více NASCAR Velké národní událostí a dva šampionáty podél cesty. V roce 1961, on řídil Bee Gee Holloway Chevrolet do šampionátu, zatímco vyhrál jen jeden závod. Jarrett získal titul znovu v '65 při jízdě z výroby couval Ford pro Bondy Long. Tentokrát byl více dominantní, i když vyhrál 13 závodů v roce 1965 mistrovství běhu.

V návaznosti na sezónu 1966, Jarrett odešel zatímco na jeho vrcholu. " Jedna věc, kterou Slíbil jsem si, že bych se do důchodu, když jsem byl na vrcholu. Nechtěl jsem jít ven, zatímco na mé cestě dolů. Bylo to těžké rozhodnutí, aby se, " řekl Jarrett

Po jeho odchodu do důchodu, Jarrett rekord o 50 NASCAR Velké národní vítězství bylo jen čtyři plachý předstihového Lee Pettyova výhry celkem 54. ". Kdybych věděl, že jsem jen pět vítězství daleko od bytí all- čas vůdce vítězství, tak bych se odkládá svůj odchod do důchodu. V těchto dnech, nikdo vedl záznamy a nikdo nevěděl, kdo měl nejvíc kariéry vyhraje, " řekl Jarrett.

nejvíce rozhodující vítězství Jarrett přišlo na 1965 Southern 500 v Darlington, když vyhrál o 14 kolech přes finalista-up Buck Baker. Marže vítězství, 19-1 /4 míle na pak-měřeného 1-3 /8-míle Darlington Raceway, zůstává největší v historii NASCAR
Pro více informací o všech věcech NASCAR, viz:.