Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> dobrodružství >> venkovní aktivity >> triatlon >>

Jak Mezinárodní Triathlon unie Works

0 minut k dokončení na elitní úrovni.

Zimní triatlon. Sportovci přejet zasněžený, hornatý terén před přepnutím na horském kole, pak běžecké lyžování. Kurzy jsou navrženy tak, aby vítězové skončit v asi 80 nebo 90 minut.

Team triatlon. Národní týmy po čtyřech sportovců dokončit triatlon před předáním štafetu svému spoluhráči. Tam jsou oba stejného pohlaví a coed akcí.

Paratriathlon. Tělesně postižených sportovců účastnit spravedlivých a konkurenceschopných závodů mezi jednotlivé kategorie postižení.

Long-triatlonu. Konečným test odolnosti, dlouhé vzdálenosti triatlon pokrývají více než dva nebo tři krát olympijský triatlon vzdálenost.

Další informace o historii ITU, čtěte dál.
Plavci ponořit do vody během 2.010 Dextro Energy Triathlon -. ITU Triathlon World Championship Grand Final v Budapešti
Triathlon.org
Historie ITU

Jak se dalo očekávat, historie Mezinárodního svazu triatlonu má kořeny v historii z triatlonu sám. První triatlon se konal v San Diegu v Kalifornii, dne 24. září 1975, a byl organizován San Diego Track &.; Field Club. Závod zahrnoval 5,3-míle (9-kilometr) běh, 5-míle (8-kilometr) cyklus a 600 yardů (.5-kilometr), koupání v Mission Bay. Čtyřicet šest sportovci dokončil závod.

Nadšení se rychle rozšířila pro případ, že v kombinaci tři závody do jednoho. Během pouhých několika let, sport triatlonu se stala jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících sportů na světě. Jeho rychlý růst upozornil Mezinárodního olympijského výboru (MOV), v roce 1988 pak předseda MOV Juan Antonio Samaranch uspořádal setkání ve Stockholmu diskutovat o přidávání triatlon na olympijské hry. Kanadský Les McDonald byl vybrán, aby se prezidentem pracovní výboru pro triatlonu, a švédská Sture Jonasson byl zvolen jako sekretářka.

Mezinárodní Triathlon unie vznikla 1. dubna 1989, na prvním ITU kongresu v Avignonu, Francie. Třicet NF se zúčastnilo první kongres, a první mistrovství světa tohoto sportu konaly v Avignonu v srpnu 1989. Zde, olympijské vzdálenosti byly nastaveny na 1,5 kilometru (.93-míle) plavat, 40 km (24,8 mil) bike jezdit a 10-kilometr (6,2 míle) běh. Více než 800 sportovců reprezentujících 40 zemí soutěžilo v prvních mistrovství světa. McDonald byl zvolen jako ITU první oficiální prezidentem v roce 1989.