/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> motorsports >>

10 Banned Race Cars

představivosti závodní týmy, když děláte to, co to znamená vyhrát. Chaparral 2J měl dva motory: docela běžný velký Chevy V-8, který poháněl auto a nečekané menší motor. Proč? Menší motor řídil dvěma ventilátory, které vzduch vytáhl zpod auta. To zní naprosto směšné, až si uvědomíte, že vysává vzduch zpod auta zvyšuje přítlak a umožňuje auto do rohu lépe.

Ve skutečnosti, Chaparral 2J měl malý motor působí jako další spoileru. Navzdory mnoha mechanických problémů vozu, konkurenti tvrdili, fanoušci 2j byly ilegální pohyblivé aerodynamické zařízení překazit její blížící se úspěch. Chaparral 2J závodil v sezóně seriálu Can-Am 1970, zvedl spoustu výher a byl rychle vyhánění na pastvu
. 1: Dodge Charger Daytona

Většina lidí jsou obeznámeni s klasickou Dodge nabíječky pozdních 60. a začátku 70. let - po tom všem, je goshdarn chlapci Duke řídil jeden. Dodge Charger Daytona, však byla úplně jiná druhy z klasické auto vaši rodiče a prarodiče se vrtal na jejich příjezdové cesty.

Dodge Charger Daytona měla obrovský křídlo na jeho zadním konci a masivní nos kus, který dělal to více aerodynamický. Dodge vyvinuté specificky soutěžit - a vyhrát - v NASCAR závodů. To je přesně to, co Dodge Charger Daytona udělal.

Dodge Charger Daytona bylo první auto rozbít 200 mph (321 kilometrů za hodinu) v závodě NASCAR a skončil vyhrávat tolik závody, které NASCAR ji a její sourozence zakázány, Plymouth Road Runner Super Bird [zdroj: Davenport]. Co je opravdu cool o Dodge Charger Daytona je, že se hnal zpět, když NASCAR byl mnohem blíž k opravdovému stock-závodní auto, než je tomu dnes. To je pravda: Několik šťastlivců se dostal do valčík do jejich místní obchodní zastoupení Dodge a odjet do jedné z nich. Dobrá věc zákazy NASCAR nepřesahují za závodní dráze.