/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> motorsports >>

10 Banned Race Cars

říliš nebezpečné a vypnout
. 4: Williams FW14B

Vzhledem k tomu, pohyblivé křídlo na Chaparral 2E ukazuje, pokud vaše auto se mohou přizpůsobit měnícím se podmínkám, budete mít výhodu nad vozy se statickým nastavením. Williams FW14B, F1 závodní auto, udělal přesně to, ale ne s jeho aerodynamiku. Namísto změny své aerodynamické komponenty, přizpůsobit se sledovat a podmínky závodu, Williams FW14B měl aktivní zastavení.

Pokud jste byli v poslední době nákupní auto, prodavač mohl ti o autě s aktivním odpružením , Nicméně, Williams FW14B je vůz F1, který je silnější a vyšší-tech než cokoli jiného na nový vůz hodně.

Williams FW14B používal hydraulický systém pro nastavení odpružení na základě jednotlivých zatížení každého ze čtyř pneumatik. To umožnilo, aby auto dřepnout pro větší přilnavost v zatáčkách a povstat mírně pro menší odpor a vyšší rychlost na straightaways. Mezi F1 sezónách 1992 a 1993 se FW14B nasbíral vítězství. FIA, který dohlíží F1, zakázány aktivní suspenze z toho důvodu, že byly nespravedlivou výhodu, protože ne všechny týmy je mohli dovolit
3:. Tyrrell 025

Tyrrell 025 byl docela run-of-the -mill F1 auto, i když pokud jde o automobilový průmysl technologie jde, bylo to neuvěřitelně pokročilé. Tyrrell 025 měl tělo z uhlíkových vláken, V-8 motor (i když soutěžitelé měli V-10 s) a dvojité zavěšení trojúhelníkovými rameny. To také mělo poměrně nevýrazný závodní kariéru, vyhrál jen dva body v Monaco Grand Prix v roce 1997 [zdroj: Racing-reference.info].

Toto je místo, kde začnete přemýšlel, proč auto s nevýrazný závodní kariéry je na seznamu zakázaných automobilů. Kdyby to nebylo vítězství, proč by závodil úředníci se obávají nespravedlivou výhodu? To je další zakázán vůz, který ztratil závodní práva z bezpečnostních důvodů.

Když se Tyrrell 025 byl poháněn v závodech ve kterých se předmět požadovaných hodně přítlaku kvůli křivek a obrací, tým by dal X-křídla na na Tyrrell tělo poblíž kokpitu. Brzy, ostatní týmy dělají totéž, a všechny další X-křídla zvýšil bezpečnostní problémy, když se vozy byly v boxech - to bylo prostě příliš snadné pro členy posádky, aby uvíznou v nich. FIA zakázala X-křídla v roce 1998 [Zdroj: Spurgeon]
2:. Chaparral 2J

Chaparral je jediný závodní tým, který má vyznamenání za dělat to v tomto seznamu zakázaných závodních vozů dvakrát. Jen tak dál, kluci.

Chaparral 2J je jedním z nejpodivnějších závodních vozů někdy postavený, a je ukázkou druh