/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> zábava >> sportovní >> ostatní sporty >>

Úvod do jak se Ironman Works

m John Collins, důstojník amerického námořnictva. Jeho nasazení později ho vzal na Havaj, a to bylo tam, že Ironman narodil

Havaj byl hostitel pro tři vytrvalostní závody:. Honolulu Marathon, Waikiki tvrdé vodě Swim a Around-Oahu Bike Ride. Místní sportovci často zabývá dobromyslné diskuze o tom, zda běžci nebo plavci jsou nejlepší, nejvhodnější sportovci ve světě. Collins navrhl kombinuje všechny tři události do jednoho neuvěřitelně obtížném vytrvalostní závod, vítěz být jmenován ". Ironman " Na konci prvního závodu, v roce 1978, 12 Ironmen se narodili.

Mediální o Sports Illustrated a ABC Wide World of Sports upozornil na jedinečnou událost. Během několika let se počet lidí, kteří na startovní čáře rostla od desítek do stovek na více než tisíc. V roce 1981 byl závod přesunut do Kona, Havaj, který vlastně učinil Ironman ještě těžší. Tento krok umístil cyklistický nohu přes lávová pole, která jsou trvale zamořeném prudkými větry. Kombinace tepla a větru mohou na kole na Kona brutální zážitek.

Triathlon získal popularitu. Spojené státy Triathlon asociace byla založena v roce 1982, a byly organizovány triatlon v různých vzdálenostech v celých Spojených státech. Oficiálně schválil Ironman události se rychle rozšířila po celém světě. Nicméně, Ironman závod v Kona zůstal vrchol tohoto sportu, skutečný test odolnosti. Zatímco každý Ironman samozřejmě má své vlastní problémy, Kona má mystiku pro triatlonisty, že žádná jiná událost nemůže vyrovnat. Dnes je Kona Ironman je Ironman mistrovství světa. Přihlášky jsou omezeny na 1700 lidí, získaných kvalifikaci v jiném schváleném Ironman nebo prostřednictvím loterního systému. Je podporovaný Ford a vysílán v hi-def. Ironman závody jsou vlastnictvím a ochrannou známkou organizace s názvem USA Triatlon (USAT).

Triatlony i nadále růst v popularitě stejně. V roce 1994, Mezinárodní olympijský výbor oznámil, že triatlon by být přidány na olympiádu jako medaile událost. První olympijský triatlon se konal v roce 2000 v Sydney, Austrálie
Ironman Glosář

",. Ironman " může odkazovat na jediném Ironman události. Pokud se odkazuje na konkrétní Ironman případě bude název místa obvykle následovat, tj " Ironman Nový Zéland &Quot.; " Ironman " může také se odkazovat na osobu, která dokončila Ironman událost. To je považováno za neutrální z hlediska pohlaví, takže žena závodník, který dokončil Ironman akci by správně být nazýván Ironman