/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1974 NASCAR Winston Cup Chronology

ichard Petty a Cale Yarborough a dokonce předstihne Buddy Baker v posledních kolech vyhrát na Old Dominion 500 v Martinsville. Ross se stane první kanadský jezdec vyhrát NASCAR Winston pohár Grand National závod.

Bobby Allison řídil Roger Penske AMC Matador k překvapivému vítězství v sezóně finále 24 listopadu v Ontario Motor Speedway. Byl to teprve třetí závod po celou sezónu vyhrál jiný než Richard Petty, David Pearson, nebo Cale Yarborough řidiče. Po závodě, technické inspektoři NASCAR objevili nelegální válečkové zdvihátka na Matador. Vítězství bylo vyhověno, ale tým Penske byl pokutován $ 9100. - V té době největší pokutu v historii NASCAR

24.listopadu 1974

Bobby Allison řídí Matador na překvapivém vítězství v 500-Miler na Ontario Motor Speedway. Při obvyklém postrace inspekce, NASCAR úředníci objevit Roger Penske-vlastnil Matador je vybaven nelegálními válečkových zdvihátek. Tým udržuje vyhrát, ale je pokutován rekordní $ 9,1 tisíce. Richard Petty vyhraje jeho pátý šampionát 567.45 bodů v komplikovaném bodového systému používaných pro jeden rok.

Pro kompletní pořadí na 1974 NASCAR Winston pohár Grand National období, naleznete na následující straně.

1974 NASCAR Winston Cup postaveními
    NASCAR radikálně změnila svůj bodový systém pro sezónu 1974, a to se ukázalo být nejvíce matoucí metoda někdy používal. Frakce bodů se násobí a remultiplied po každém závodě. Koncept byl udělovat body v přímé souvislosti s peníze získal.

1.974 NASCAR Winston Cup Champion Richard Petty

V rámci zvláštního systému, 1-2 závodníci v bohatém Daytona 500 byl prakticky jisti, že 1-2 skončit v konečném pořadí , Richard Petty a Cale Yarborough skončil první a druhé v Daytoně a zařadil 1-2 v konečném pořadí. Vše drama o body pronásledování skončilo v únoru. Petty a Yarborough měli jejich Daytona bodů přidal k jejich celkový počet bodů po každé události, takže je prakticky nemožné, aby někdo je předběhnout.

V Darlington Southern 500, Petty havaroval brzy a umístil 35., přesto měl více bodů, přidal se k jeho celkové než Darrell Waltrip, který skončil druhý.