Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1974 NASCAR Winston Cup Chronology

il k týmu Junior Johnson, když Carling sponzoring zhmotnil, běžel 10th v Talladega. Později v roce, vyhrál událost Martinsville. Ross byl jmenován Rookie of the Year

26 května 1974:. Svět 600

David Pearson regály do jeho 80. kariéry Winston Cupu vítězství v napínavém světě 600 v Charlotte Motor Speedway. Pearson se ujímá vedení s zbývajících devíti kol a porazí Richard Petty o délku vozu.

04.07.1974: Firecracker 400

opatrný David Pearson outfoxes Richard Petty vyhrát žabka 400 na záhadné provedení. Pearson vede zadání poslední kolo, ale táhne k nízkému drážky, aby Petty projít. Pearson získá krok, běží Petty dolů, a je rozhodující přihrávku těsně před cílovou čárou. Buddy Baker a Cale Yarborough skončit v mrtvém závodě o třetí místo.

číslo 95 Darrell Waltrip vede # 31 Jim Vandiver a # 90 Bill Dennis na kratší skluz během Daytona 500. Waltrip skončil sedmý. Vandiver, který exceloval v NASCAR ultrarychlých rychlostních silnic, skončil na druhém místě Twin 125-Milerem, ale chladiče problémy ho ze 450-Miler, který byl zkrácené 50 mil v důsledku energetické krize. Dennisi, NASCAR 1970 bažant roku, byl pokáceny problémům s motorem v konečných 100 mil

červenec čtrnáct, 1974:. Volunteer 500

Cale Yarborough svaly obešel Buddy Baker na finále kolo a vytlačuje úzký vítězství v Bristolu dobrovolník 500. Je to sedmý vítězství v sezóně pro Yarborough.

04.08.1974: Purolator 500

NASCAR dělá jeho první vystoupení na Pocono mezinárodní Raceway a Richard Petty panuje v Purolator 500, který je zkrácena na 480 mil v důsledku pršet. Sprint icon Car Jan Opperman skončí osmý v Chevrolet.

Gary Bettenhausen je # 16 Penske AMC Matador běží těsně před # 83 Ramo Stott a # 2 Dick Brooks v 17 února Daytona 500. Bettenhausen, řízení pro Roger Penske je USAC Indy Car týmu , dostal úkol v přebudovaný Matador a udržoval tempo, které mu držel na dohled vůdců. Stott měl jeden z jeho nejlepších jízd, skončil třetí v Norris Reeda Smithville Farms Chevrolet. Brooks skončil devátý. . Bettenhausen skončil na 12.

Srpen 11, 1974: 500 Talladega

Richard Petty hrany David Pearson vyhrát Talladega 500, událost poškodit při masové sabotáže v garáži v noci před závodem. Více než dvě desítky z nejlepších soutěžících vozů manipulováno neznámým útočníkem během nočních hodin.

29.září 1974: Old Dominion 500