/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1975 NASCAR Winston Cup Chronology

1975 NASCAR Winston Cup Rekapitulace
Procházet článek 1975 NASCAR Winston Cup Rekapitulace 1975 NASCAR Winston Cup Chronologie
Do roku 1975 NASCAR Winston pohár velké národní sezóně, přechod z velké na malé motory byla kompletní. Všechny vozy byly vybaveny stejně velkých motory a omezovač destičky byly pryč. Se standardní soubor pravidel, stability získal oporu uvnitř NASCAR království. I přes menší oblastech hospodářské soutěže, NASCAR Winston Cup závodní byl stále více televizní i čas. Můžete se dozvědět o událostech sezony 1975 V následujícím článku, z období upozorní na daný rok se konečném pořadí, vše zabalené se spoustou fotografií.

leden, 1.975

NASCAR oznamuje nový bodový systém, čtvrtý odlišný způsob rozdělování bodů v posledních pěti letech. Poprvé v historii NASCAR, bude každý závod nesou stejnou hodnotu bodů v průběhu celé sezóny.
NASCAR galerie obrazu

Flames vybuchnout z motoru Ramo Stott je # 83 Chevrolet as to proklouzne obratu v Winston 500. Martyho Robbinse Dodge klouzal do boku Stott auta, a, podle pořadí, byl zasažen přímo do dveří pomocí onrushing Chevrolet obsazeného James Hylton. Jako zázrakem, všichni tři jezdci unikla uninjured.See fotografie NASCAR

16 února 1975:. Daytona 500

Benny Parsons se ujímá vedení tři kola z cíle a vyhraje Daytona 500, kdy vůdce David Pearson točí na backstretch. Parsons pochází z 32. výchozí pozice, reklamovat rozrušený vítězství a největší vítězství své kariéry.

13 dubna 1975: Rebel 500

Bobby Allison, běží dvě kola za 40 kol jít, pere zpět do sporu a jede do úzké vítězství v Rebel 500 na Darlington. Selhání zahrnující David Pearsona a Benny Parsons otevírá dveře pro Allison, který hrany Darrell Waltrip o délku vozu v cíli.

veterán JD McDuffie je # 70 Chevrolet běží vedle nováčků Carla Adams ve 4. července Daytona žabka 400. McDuffie byl zraněn při Multicar havárii v Daytona 500 a byl nucen vynechat několik závodů, zatímco se uzdravuje. McDuffie doběhl na 22. místě v závodě, zatímco Adams přivedl svůj domov Ford v devátém místě

04.05.1975:. Winston 500

Buddy Baker končí svůj dvouletý sucho vyhrál Winston 500 na Talladega. Bakerova Bud Moore Ford dokončí délku auto před runner-up David Pearson.

květen 10, 1975: Music City USA 420

Darrell Waltrip regály svou první kariéru NASCAR Winston Cup Velká národní vítězství s dva-kolo triumf v Music City USA