/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1973 NASCAR Winston Cup Chronology

l vedení zbývajících sedm kol a zajel domů nejprve produkovat úžasné rozrušení. Řidičské unsponsored Crawford Brothers Plymouth, Brooks překonal pit-dopravní nehodu, přehřátí problémy, a dlouhé zastávky v boxech pomocí chátra posádkou. To byla poslední NASCAR Winston Cup Velká národní vítězství pro Plymouth štítku.

09.10.1973

Bobby Allison, který skončil třetí v kontroverzním Charlotte závodu, oznámí, že on je ukončením NASCAR. " Na základě svévolného jednání a vrtošivé NASCAR, považuji za nezbytné odstoupit od zbývajících závodů v této sezoně &Quot.;

15.října 1973

Bobby Allison vypořádá své spory s NASCAR ve vypjaté setkání s Billem Francií, Jr., v Atlantě. NASCAR slibuje zvýšit dohled v prerace kontrol.

21.října 1973: Americké 500

David Pearson zachycuje jeho 11. vítězství v 18 začíná období-končit vítězstvím v americkém 500 v Rockingham Severní Karolíně Motor Speedway , Benny Parsons staví na opravy po předčasném havárie. Pomocí několika týmů, mu umožní dostat se zpět do závodu a ukončeny 28.. Parsons má vyhrát NASCAR Winston pohár Grand National šampionát o 67,15 bodů nad Cale Yarborough.

pro zobrazení v plné pořadí pro 1973 NASCAR Winston pohár Grand National sezóny, přejděte k další části.

1973 NASCAR Winston Cup postaveními
    Benny Parsons, řídit unsponsored LG DeWitt Chevrolet, vytáhl hlavní rozrušení tím, že vyhraje 1973 NASCAR Winston pohár Grand National šampionát navzdory jen vyhrál jeden závod.

1.973 NASCAR Winston Cup Champion Benny Parsons

Parsons vzal body vedou s třetí místo skončit v Talladeze na začátku května a nikdy se vzdal vedení. Držel off pozdní rally tím, Cale Yarborough vyhraje jen o 67,15 bodu.

Pod NASCAR bodového systému, v němž poukazuje na kolo dokončena byly zapracovány v, Parsons byl vědom, jakou pozici by musel skončit ve finále v Rockingham zapečetit šampionát. Parsons havaroval brzy, ale jeho tým byl schopný dělat zázračné opravy dostat ho zpět do závodu. Absolvoval dost kol zabalit titulu 1973.

pět jezdců měl matematické šanci vyhrát mistrovství připuštění k závěrečné událost 28-závodní sezónu. Winless řidiči Cecil Gordo