/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1973 NASCAR Winston Cup Chronology

masivní 21-autonehodě a zaznamenává snadné vítězství ve Winston 500 na Talladega. Pouze 17 vozů v 60 vozů startovního pole provedení.

Buddy Baker # sedmdesát jedna Dodge a Davida Pearsonova Merkur kvalifikoval do první řady v květnu 6 Winston 500 na Talladega. Pearson užil fenomenální sezonu, vyhrál 11 z 18 startů, včetně 10 z 15 na superspeedways. Pearson nikdy skončil nižší než třetí místo v závodech, ve kterém byl spuštěn v cíli. On lapovány pole během jeho snadné vítězství ve Winston 500.

24 června 1973: Motor stát 400

David Pearson nosy z Buddy Baker ve státě motoru 400 na Michigan, prvního závodu představil na dvě míle ovál od Roger Penske stal majitelem a propagátor. Závod je jedinou akcí v Michiganu v roce 1973. NASCAR Penske rozhodne vyměnit letní NASCAR Winston pohár Grand National událost se závodem Indy Car.

08.07.1973: Volunteer 500

Body vůdce Benny Parsons řídí jeho unsponsored Chevrolet impozantní vítězství v dobrovolník 500 na Bristol International Speedway. Parsons končí sedm kol před runner-up LD Ottinger.

1973 Daytona 500 sestoupil k bitvě mezi úskoků Buddy Baker a Richard Petty. Baker vyhrál tyč a vedl většinu z cesty, ale důvtipný Petty vyškrábal do sporu v pozdních stadiích. Petty převzal velení s bleskovou 8,6-druhé zastávce v boxech se zbývající tucet kol. Baker zkrátil PETTY své vedení každého kola, ale motor nechal jít s zbývajících šest kol. Petty vyhrál svůj čtvrtý Daytona 500.

srpen 12, 1973: 500 Talladega

Dick Brooks příspěvky snad největší naštvaná výhra v historii NASCAR v Talladega 500. Brooks je za volantem of Plymouth ve vlastnictví Crawford Brothers, tým, který nebyl nikdy dokončen nad 16. v NASCAR Winston pohár Grand National události. Larry Smith, 1972 Rookie of the Year, ztrácí svůj život v raném havárii.

září 23, 1973: Wilkes 400

Bobby Allison se spustí Richard Petty v posledním kole vyhrát Wilkes 400 North Wilkesboro ploché dráhy. Je Allison druhé vítězství v sezoně.

07.10.1973: Národní 500

Cale Yarborough a Richard Petty lap oblasti třikrát, jak skončit 1-2 v Národního 500 v Charlotte Motor Speedway. Spor světlice jako inspektoři NASCAR najít motory v Yarborough je Chevrolet a Pettyova Dodge měřit větší než krychlový mez palce. Povrchová úprava stojí bez sankcí.

Dick Brooks # 22 Plymouth vede obvinění z čtvrtého oblouku v Talladega 500. Brooks uja