/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1960 >>

1969 NASCAR Velká národní Chronology

rd Petty, s reliéfním nápovědou od Jamese Hylton, vyhrává Virginii 500 na Martinsville Speedway. Pettyova Torino Talladega dokončí tři sekundy před runner-up David Pearson.

John Sears '# 4 Ford boky Richard Petty na čtvrtém řádku na začátku 4. května Fireball 300 v Asheville-Weaverville Speedway. Sears statný řidič z Ellerbe, NC, byl jedním z největších nezávislých jezdců NASCAR, skončil mezi top 10 v posledních bodů pořadí na čtyřech příležitostech. Sears měl jemný běh v této 300-Lapper na Weaverville, skončil třetí

květen deset, 1969. Rebel 400

Leeroy Yarbrough pohání otlučenou Mercury k vítězství v Rebel 400 na Darlington Raceway , Yarbrough a Bobby Allison zamotat, když bojoval o vedení s čtyři kola jít. Allison havaruje, zatímco Yarbrough kulhá k vítězství.

15 června 1969: Motor stát 500

Cale Yarborough přežije kartáč s Leeroy Yarbrough v posledním kole k vítězství v úvodním Motor stát 500 na Michigan International Speedway ,

06.07.1969: Mason-Dixon 300

Richard Petty skončí o šest kol před pole vyhrát Mason-Dixon 300 na nové Dover Downs International Speedway , Part-time řidič Sonny Hutchins skončí na druhém místě.

David Pearsonova Ford a Cale Yarborough rtuti line up v přední řadě před začátkem 28. září Old Dominion 500 na Martinsville Speedway. Každoroční 500 Lapper probíhala dva týdny po Talladega bojkotu, a mnoho z diváků byl rozhněván s PDA prezident Richard Petty pro volání stávku. Pozdě v závodě, fanoušek hodil plechovku piva, která udeřila Pettyova čelní sklo. Navzdory přísnému hovoru, Petty předběhl Pearson dolů úsek a vyhrál závod

červenec dvacet, 1969. Volunteer 500

převládá David Pearson do vraku poseté dobrovolník 500 na Bristol International Speedway. Je to první akce na polovice-míle ovál, protože obraty byly přepracovány a převýšený ohromujících 36 stupňů.

22.srpna 1969

Richard Petty žene jeho Ford na úzké vítězství v 250-kolo závodu na Bowman Gray Stadium Winston-Salem je. Je 100th NASCAR Velké národní vítězství Pettyova.

Srpen Recepce otevřená 24, 1969 Západní Severní Karolína 500

Bobby Isaac rallye z deficitu pět-lap vyhrát západní Severní Karolíně 500, skončil čtyři kola před běžce záběr David Pearson. Je Isaac 11. vítězství v sezóně.

číslo 98 Leeroy Yarbrough bitvy # 6 Buddy Baker během 5. října 1969 Wilkes 400 na North Wilkesboro ploch