/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1960 >>

1964 NASCAR Velká národní Chronology

herson vede prvních 60 kol, ale jeho den je zmařen pomocí wheelproblem.

číslo 25 Paul Goldsmith, # 43 Richard Petty, a # 26 Bobby Isaac bitva o vedení v prvních kolech na 23. února Daytona 500. Goldsmith vyhrál tyč se záznamem rychlost 174.910 mph. Petty kvalifikoval téměř 20 mph rychlejší než on dělal v roce 1963, když jeho Plymouth vybaven běžným motorem Chrysler. Petty jeli do nahnutý vítězství v 500, což vede 184 200 kol. Goldsmith skončil třetí, zatímco Isaacwas připsána 15. místo.

May1, 1964

Hard-nabíjení Leeroy Yarbrough Snares jeho první NASCAR Velké národní vítězství v the100-závod míle v Savannah Speedway. Marvin Panch skončí jako druhý, protože pouze 12cars zahájit závod.

May9, 1964: Rebel 300

Fred Lorenzen vyhrál jeho pátý po sobě jdoucí NASCAR Velké národní začít inDarlington Raceway Rebel 300. Lorenzen dokonce předstihne Holman-Moody spoluhráče FireballRoberts jako Fords dokončit 1-2-3-4 ,

May24, 1964: Svět 600

Jim Paschal vyhraje Charlotte svět 600, abyste mohl psát své první careersuperspeedway vítězství. Tato událost je tragická, nicméně, jak NASCAR skvělé FireballRoberts je na pokraji smrti po ohnivém pile-up v osmém kole.

Larry Thomas 'Dodge leží vzhůru nohama po náročném havárii v Jacksonville NASCAR Grand National události. Thomas unikl zranění, ale Wade Younts vlastněné Dodge utrpěl těžké poškození. Celkové přínosy pro short-trati závodů v roce 1960 byly v rozmezí $ 4,000. Thomas obdržel jen 60 $ v závodě Jacksonville, sotva zaplatit za nové pneumatiky.

July2, 1964

Fireball Roberts podlehne popáleniny utrpěl v Charlotte. Je to stejné daythat kvalifikační začíná na Daytona Firecracker 400, závod, který Roberts wonon třikrát.

July4, 1964: Firecracker 400

A.J. Foyt NIP Bobby Izáka v cíli Daytona je Firecracker 400. Foytand Isaac se v vyhne připravil Ray Nichels. Foyt a Isaac prohodit časy lead16 v posledních 56 kolech.

July19 1964

Billy Wade kola jeho rtuti do své čtvrté rovnou vítězství v 150-Miler atWatkins Glen. Wade, 1963 Rookie roku, je prvním řidičem winfour po sobě jdoucí NASCAR Grand National závody. Fred Lorenzen vyhrál pět straightstarts dříve v roku, ale ne v po sobě jdoucích závodů.

Sophomore řidič Billy Wade, řidičský Bud Mooreova # 1 Mercury, běží těsně před # 25 Paul Goldsmith a Richard Petty # 43 v březnu 22 jihovýchodní 500 na Bristol International Speedway. Zat