Tiger Woods

Tiger Woods byl plakát dítě golf již více než deset let. - Což je pozoruhodné vzhledem k mu teprve v jeho počátku 30. let

The Golf Svět nebyl jsem nic takového neviděl, protože Woods Jack Nicklaus přišel na scénu před téměř pěti desítkami let.

Stejně jako Nicklaus, Woods sestavil vynikající amatérský záznam, a okamžitý úspěch se od něj očekává, když dopadl na PGA Tour.

Také jako Nicklaus, Tiger dodáno, vyhrál hlavní šampionát v jeho prvním ročníku jako profesionál. A stejně jako mladého Nicklaus, Woods trefil míč tak mnohem dál než ostatní profesionálů, že se zdálo, že bude hrát jinou hru.

Ve skutečnosti, Woods učinil ještě větší vliv na hru, než Nicklaus dělal. Pro jednu věc, Woods je součástí African American (rovněž součástí asijské a malá část indiána), což je významné, protože tam nebyly žádné černé hráči na Tour na plný úvazek, když přišel. On také hraje vzrušující, útočící styl a má charismatický úsměv.

Když Woods je v turnaji, docházkových a televizní hodnocení jít přes střechu. Woods má druh masové odvolání, který přináší nové hráče do hry, stejně jako Arnold Palmer.

Pokud některý golfista byly vždy určeny pro velikosti od útlého věku, bylo to Woods. Tiger, který vyrostl na předměstí Los Angeles a naučil swing klubu napodobováním svého otce, hrabě, dělal jeho první cestu do driving range na pouhých 18 měsíců. Ve věku dva, vyhrál 10-a-under turnaj a objevil se na Mike Douglas Show. V osm, rozbil 80 poprvé. U 12, on rozbil 70. Ve 14, začal vyhrávat národních juniorských turnajů pro hráče 17 a pod.

Woodse největší amatérské úspěchy přišel USGA akcích. Před ním, žádný hráč vyhrál americkou Junior Amateur více než jednou. Woods vyhrál třikrát v řadě, začátek v 15 letech (nejmladším získat titul). Ten navázal na to tím, že se nejmladším americký amatérského mistrovství, na 18. Když znovu vyhrál US Amateur v 19. a 20., on se stal prvním hráčem, který vyhrál takovém případě tři přímé krát.

Mnoho z těchto vítězství přišel v dramatické módě. Ve svém třetím US Junior vítězství, Woods byl dvěma dole se dvěma otvory hrát. On je oba birdie, a pak vyhrál na první dodatečné jamce náhlé smrti.

On zachytil jeho první americkou Amatéři od návratu z šesti dolů po 13 otvorů 36-jamkové finále, aby se 2-up vítězství nad Trip Kuehne. On zachytil jeho třetí účtováním od pěti až po 18 až vyhrát na 38. jamce proti Steve Scott.