/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> zábava >> sportovní >> golf >>

Francis Ouimet

Francis Ouimet nebyl zcela nevyzkoušený a neznámé golfista, když dosáhl svého monumentální vítězství na US Open v roce 1913.

Best Golfisté Image Gallery

20-letý Boston chlapec byl současný amatérský mistr v Massachusetts, stav s některými z nejlepších hráčů ve hře v té době, a dva týdny dříve dosáhl druhé kolo šampionátu US Amateur předtím, než ztratí na případné vítěz.

Přesto, pro Ouimet bylo to jako příchod odnikud vyhrát play-off nad Harry Vardon a Ted Ray. Tam bylo dost úžasný shoda Ouimet vítězství vyplnění romantické srdce naplno.

Ouimet vyrostl pitch-shot vzdálenost z místa jeho úspěch, The Country Club v Brookline, Massachusetts, kde začal svou golf kariéra jako caddy. Byl to skromný, zdvořilý, tallish mladý muž s pilný vzduchem.

Snad nejvíce významně ze všeho, on byl amatérský který nejen porazit dva z nejlepších hráčů v golfu v hlavě head-to- soutěž, ale oni byli profesionálové nastartovat.

V těchto letech, amatérismus byla mnohem velmi pokládaný. Profesionální golfisté byly považovány za pouhé žoldáků, kteří byli léčeni ne nepodobná s občany druhé kategorie; Například, nesměli do klubovny soukromých klubů.

A samozřejmě, Ouimet byl Američan porazil pány britského golfu, v době, kdy Boston Tea Party, která se konala jen málo míle daleko a bylo tak důležité, aby americká revoluce byl ještě čerstvý v národní psychice. Ouimet byl první amatér vyhrát US Open a jen druhý rodilý Američan, aby tak učinily.

Pozitivní důsledky Ouimet vítězství nemůže být nikdy přesně změřit, ale není pochyb o tom, že to vedlo k mnohem širší zájem o golfu ve Spojených státech. Ouimet nebyla náhoda.

V vyhrál 1913 Open, on představil rally ve čtvrtém kole vynutit 18-ti jamkové play-off. On ovládal v extra kole, vysílání 72 až Ray 78. V roce 1914 Vardon je 77 a, Ouimet otevřel svou obranu US Open korunu s 69, pouze jeden snímek zpět vůdce a eventuální vítěz, Walter Hagen. Ouimet skončil na děleném pátém

O dva týdny později, Francis vyhrál mistrovství USA Amateur, porážky o propastných 6 &.; 5 marže muž, který ho porazil před rokem v takovém případě, čtyřnásobný mistr Jerry Travers.

A vážně student techniky švihu, a časný vyšetřovatel duševní strany golfu, Ouimet pokračoval hrát na vysoké úrovni pro asi 20 let. V roce 1920, on vyhrál Severní a Jižní Amatéři, šampionát, který byl v těsném závěsu do USA Amateur v prestiže.