Získávání znalostí
/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1979 NASCAR Winston Cup Chronology

ní 500 na Darlington Raceway. Povýšenec řidič třetího ročníku Bill Elliott skončí na druhém místě.

Darrell Waltrip, řídil # 88 Chevy, podaří udržet # 11 Cale Yarborough a # 43 Richard Petty na uzdě během prvních kolech na 22. dubna Virginie 500 na Martinsville Speedway. Waltrip, známý jako " DW, " začal na tyči, vedl otevření 49 kol, a nakonec skončil třetí za Petty a Buddy Baker. Rozšířený Pit Stop pro přehřátí problémy srazil Yarborough až do 11.-místo skončit. Pro Petty, to byla jeho první krátký-sledovat win od roku 1975.
4. listopadu 1979: Dixie 500

Neil Bonnett hrany Dale Earnhardt o tři nohy, aby vyhrát Dixie 500 v Atlantě. Darrell Waltrip nese úzký dvoubodovou náskok před Richard Petty do finále v Ontariu.

18 listopadu 1979: Los Angeles Times 500

Benny Parsons se ujímá vedení s pěti kol jít a vyhraje Los Angeles Times 500 v Ontario Motor Speedway. Páté místo finišer Richard Petty se svou sedmou NASCAR Winston pohár Grand National šampionát o 11 bodů více než Darrell Waltrip, který skončí jako osmý. Apartmán V konečném pořadí z roku 1979 NASCAR Winston Cup sezóny, viz následující page.For více informací o všech věcech, NASCAR, viz:

1.979 NASCAR Winston Cup Pořadí
    Richard Petty vyhrál bezprecedentní sedmém mistrovství NASCAR Winston Cup, když vykázala zuřivý rally pozdě v sezóně 1979. Petty tažené Darrell Waltrip 187 bodů se jen sedmi závodech jít. Od té chvíle, Petty nikdy nedokončil nižší než šesté místo.

1.979 NASCAR Winston vítěz poháru Richard Petty

Waltrip vedl body pronásledovat většinu sezóny. Ten převzal velení v květnu a vybudoval zdravý náskok, až se jeho velkou výhodou začal vyklouznout. Olovo v pořadí změnilo v každém z posledních čtyř závodů. Waltrip vedl po 28. závodě v severní Wilkesboro v říjnu. Petty vyhrál Rockingham příští týden a vzal osm-bodový náskok. Waltrip skončil jeden bod před Petty v Atlantě a nesl dva-bodový náskok do finále sezóny v Ontario Motor Speedway v Kalifornii.

V závěrečném závodě, Waltrip protáhnutý a zároveň se snaží, aby se zabránilo další točící se auto a byl uvězněn na kolo za sebou. Nepodařilo se tvoří ztracené kolo, Waltrip skončil na osmém místě, zatímco Petty přišel domů pátý a získal titul o 11 bodů.