/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1970 >>

1976 NASCAR Winston Cup Chronology

Richard Petty využívá defektu pneumatiky David Pearson v posledních dvou kolech vyhrát Purolator 500 v Pocono mezinárodní Raceway. Vedoucí se mění ruce 48 krát mezi osmi různých ovladačů.

číslo 83 Ramo Stott a nováček Terry Ryan (# 61) byly nepravděpodobném přední řady spouštěče v únoru 15 Daytona 500. Ryan, dělat jeho NASCAR Winston Cup Velká národní debut, se stal prvním nováčkem, kdo v první řadě v Daytoně. Stott odešel s problémy motoru krátce po půli cesty, zatímco Ryan skončil šestý. Ryan jel v pěti závodech v roce 1976, skončil v top 10 třikrát
08.08.1976:. Talladega 500

Dave Marcis tvrdí, že jeho první vítězství na Superspeedway v Talladega 500. Mārcis ocitá v Catbird sedadle když Buddy Baker musí do boxů pro palivo s zbývající tři kola.

06.09.1976: Southern 500

David Pearson vede konečných 45 kol a pohonů do 2,8 sekund vítězství nad Richard Petty v jižní 500 v Darlington. Vítězství dává Pearson vítězství ve všech třech crown-klenot událostí na kalendáři NASCAR: Daytona 500, Svět 600, a Southern 500

Cale Yarborough zajel # 11 Junior Johnson /Holly Farms Chevrolet do roku 1976 NASCAR Winston pohár Grand National Championship. Yarborough vyhrál devět závodů na cestě k první ze tří po sobě jdoucích titulů. Skončil poslední v Daytona 500, ale převzal velení bodů pronásledování v srpnu. Yarborough porazil Richard Petty o 195 bodů. Petty stáhl do 97 bodů, dva závody jít, ale 28. až místo skončit v příštím závodě uháněl jeho mistrovské naděje
10. října 1976:. Národní 500

Donnie Allison jede na přesvědčivé vítězství v národním 500 v Charlotte a přežije bouřlivé postrace teardown aby zářez jeho první NASCAR Winston pohár Grand National vítězství od roku 1971.

listopad 7, 1976: Dixie 500

Dave Marcis dokonce předstihne David Pearson a Donnie Allison ve třech vozů nájezdech vyhrát Dixie 500 v Atlantě mezinárodní Raceway. Nováček Dale Earnhardt přežije zlý pád s 49 kol jít.

Kvalifikace na 1976 Daytona 500 byl neobvyklý. A.J. Foyt, v Höss Ellingtona # 28 Chevrolet, byl nejrychlejší s rychlostí 187.477 mph. Kromě rychlých kol odevzdala Darrell Waltrip a Dave Mārcis, prakticky všichni jiní byli 8-10 mph mimo tempem. Rozpor vedl NASCAR k reinspect rychlých vozů. Časy Foyt, Waltrip a Mārcis byly zamítnuty; Foyt a Waltrip protože láhve oxidu dusného byly nalezeny ve svých autech; Marcis na radiátoru technicality.