/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1960 >>

1966 NASCAR Velká národní Chronology

Darel Dieringer vyhraje all-nezávislou 125-míle NASCAR Velké národní závod v Starlite Speedway v Monroe, NC Pořadatelé u poloviny-míle prašné cestě odmítnout všechny položky Chrysler továrna v brázdě Ford bojkotu. Malý dav 2500 se účastní akce. May 22, 1966: World 600 Marvin Panch ukončí Ford tábor a řídí Petty Engineering Plymouth k vítězství v Charlotte světě 600. Pouze 11 aut v oblasti 44 dokončit závod.
Richard Petty vede smečku auta mimo čtvrtého oblouku na Atlanta International Raceway v průběhu Dixie 400. Petty odstrčil Plymouth minulosti Buddy Baker s 36 kol zbývajícími a spěchal k vítězství. Petty vyhrál osm závodů a 16 póly v roce 1966, ale jeho mistrovské naděje byly hozeny na začátku roku; nonracing související s zranění ruky ho nucen vynechat několik závodů.

04.06.1966

Independent řidič Elmo Langley volů jeho Ford k vítězství v 100 mil NASCAR Velké národní závod v Spartanburg, SC Langley vede poslední 40 kol se skóre svou první NASCAR vítězství. Fords vést všechny 200 kol na 1/2 míle prašné cestě. 04.07.1966: Firecracker 400

Sophomore Sam McQuagg kola na Nichels Engineering Dodge Charger ke své první vítězství kariéry v Daytona Firecracker 400. McQuagg je svah-couval Dodge je vybaven pás hliníku na zadní palubu aby se auto více stabilní. Jedná se o první NASCAR Velké národní závod povolit vozů vybavených " spoilery &Quot.; 12.07.1966

Bobby Allison kola jeho lehce považován Chevrolet k vítězství v 100 mil NASCAR Velké národní závod v Oxfordu, Maine. Je to Allison první velký NASCAR vítězství a první pro Chevrolet štítku od Junior Johnson vyhrál v Charlotte Motor Speedway 13. října 1963.
Curtis Turnerův # 47 Chevrolet spočívá bokem na přelomu v Asheville-Weaverville Speedway po motoru foukal jen tři kola do 21. srpna západní Severní Karolíně 500. Turner kvalifikovaní silnou třetinu pro každoroční letní 250 Miler na 1/2 míle zpevněné dráhy, ale jeho velké naděje byly hozeny brzy.

07.8.1966: Dixie 400

Richard Petty hrany Buddy Baker vyhrát Dixie 400 v Atlanta International Raceway, událost kazeném diskuse. Body-vůdce David Pearsonova Dodge je vyloučeno nezákonný a nespustí závod, zatímco Junior Johnson Ford poháněný Fred Lorenzen je dovoleno soutěžit přes neschválenými aerodynamických vylepšení. NASCAR prezident Bill Francie připouští, že " pravidla byla ohnuté v Atlantě, " ale dodává, doufal, že laxní pravidla by přilákat řidiče Ford zpět do závodů NASCAR. 18.srpna 1