/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1960 >>

1965 NASCAR Velká národní Chronology

překročí cílovou čáru 14 kol (19,25 mil) před runner-up Buck Baker, největší rozpětí vítězství v NASCAR velký národní historii. Rookie Buren Skeen je smrtelně zraněn v klíně tři havárii.
17

říjen 1965

Fred Lorenzen vyhrál v Charlotte Motor Speedway. Lorenzen dokonce předstihne Dick Hutcherson, A.J. Foyt, a Curtis Turner v tom, co je považováno za ". Závodě na věky " Harold Kite, 1950 Daytona vítěz, který byl končit devítiletou důchodu, ztratí svůj život v Multicar havárii na kole dvě.

24.října 1965

Rookie Dick Hutcherson tvrdí, že jeho deváté vítězství v sezóně v Hillsboro. Hutcherson má výkon je rekord všech dob pro závod vyhraje v průběhu prvního ročníku kampaně.

Junior Johnson rozběhl k velkému časné vedení v Daytona 500, ale rozbil jeho Ford v 28. kole, kdy pravá přední pneumatika foukal. Tady, nováčci # 24 Sam McQuagg a # 81 Don Tilley, spolu s druháku # 60 Doug Cooper bezpečně vyznamenáním Johnsona zbitý mount

31 října 1965:. Američtí 500

Curtis Turner se vrací z exilu vyhrál inaugurační americký 500 v novém Severní Karolíny Motor Speedway. Turner kola jeho Wood Brothers Ford úzké vítězství nad povýšeného řidiče Cale Yarborough.

07.11.1965

Ned Jarrett dokonce předstihne Bobby Isaaca vyhrát 100-závod míle na psa Track Speedway v Moyock, NC Jarrettovým 13. vítězství v sezóně mu pomáhá zabalit svůj druhý šampionát o 3,034 bodů nad Dick Hutcherson.

Pokračovat na další stránku se učit úplné výsledky z roku 1965 NASCAR Grand National sezóny.