/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> zábava >> sportovní >> olympiáda >>

5 Amazing Olympic Athletes

lší kandidát je americký gymnasta, který soutěžil v chaotickém monthslong 1904 St. Louis olympijských her, které se konaly v tandemu s tím Letošní světová výstava. Skončil odcházel se šesti medailemi: tři zlaté, dvě stříbra a jeden bronz - v jeden den. To je pravda. Jednoho dne. George Eyser získal bronz na hrazdě, dvojice stříbrných pro hrušku koně a všestranný hospodářskou soutěž a zlatých pro bradlech, trezoru a lana na šplhání [zdroje: Olympic.org, Spalding oficiální Athletic almanach] .

Nyní si jistý, mnoho sportovců dostat více medailí, ale kolik z nich je po amputaci? Eyser byl; ztratil svou levou nohu při nehodě. A pamatujte také, jeho protetickou nebyl vyroben jako efektních ty vidíme dnes. Nebylo pole biomechatronice zpět v té době, ne uhlík-vláknových kompozitů a dalších moderních plastů. Eyser byla houpací staré školy pirát vzhled - jeho protetická byla dřevěná noha

Od roku 1948 paralympijských her se vyrovnal hrací pole pro osoby se zdravotním postižením, ale to nezastavilo Eyser.. Jeho feat - soutěžit v olympijských hrách s umělou nohou - nebude opakovat, dokud v roce 2008 olympijské hry v Pekingu
3: Larisa Latyninová

Pokud Larisa Latyninová pokusil nosit všechny medaile získala v. její kariéra jako gymnasta najednou, nejspíš by upadl. V průběhu tří olympijských her, Latynina vyhrál neuvěřitelných 18 medailí pro SSSR. - Záznam, který má zatím biti, i když Michael Phelps je horký na ní padajících patách

Latynina byl fantastický gymnasta. V roce 1956 Melbourne /Stockholm hry, získala čtyři zlaté medaile, jedno stříbro a jeden bronz. O čtyři roky později v Římě to bylo tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. V roce 1964, ona získala dva každého druhu v Tokiu.

No, a abychom nezapomněli, že 14 medailí (devět zlaté, čtyři stříbrné a jednu bronzovou) vyhrála na mistrovství světa. Nebo na Mistrovství Evropy, kde také získala 14 medailí (sedm zlatých, šest stříbrných a jedné bronzové). A někteří z těch, vyhrál, když gymnastka byla skutečně těhotná. Nyní, pokud to není úžasné, my nevíme, co je
2:. Babe Didrikson Zaharias

Nyní abychom byli spravedliví, Babe Didrikson Zaharias soutěžili pouze v jedněch olympijských hrách pro Spojené státy, ale její statečnost a plodný mistrovství sportu ji zasloužit si místo na tomto seznamu. Na 1932 Los Angeles her, Zaharias kvalifikoval soutěžit v pěti sportech, ale byl povolen pouze soutěžit ve třech (podle pravidel pro ženy v té době). Vzala domácí zl