/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1990s >>

1997 NASCAR Winston Cup Chronology

n 500

převládá Jeff Gordon v blatníku-tření final-kolo potyčce s Jeff Burton vyhrát Darlington je Mountain Dew Southern 500 a Winston Million bonus. Gordon je první jezdec do kapsy bonus 1.000.000 $, protože Bill Elliott vyhrál v úvodním nabídky v 1985.October 12, 1997: 500 skalní

Terry Labonte ujme v posledních dvou kolech a hrany svého mladšího bratra Bobby na cílové čáře v skalní 500 na Talladega Superspeedway. Je to 19. vítězství kariéry pro dvojnásobným NASCAR Winston pohár šampionů.

Cars hada včasným nehody v květnu 25 Coca-Cola 600 v Charlotte Motor Speedway. Todd Bodine řídil # 7 Ford jako náhrada za zraněné bratr Geoff, který byl v praxi havárii o čtyři dny dříve. Porucha motoru Bodine se spustil pád, a Todd skončil minule v poli 43 vozů. Jeff Gordon vyhrál 600-Miler do tašky druhý klenot Winston Million bonusového programu NASCAR Racing

Listopad 16, 1997. NAPA 500

Bobby Labonte throttles cestu do vedení ve finále 11 kol a rychlosti k vítězství v NAPA 500 na Atlanta Motor Speedway. Dale Jarrett skončí jako druhý, ale on spadne 14 bodů krátké bodu celkového Jeffa Gordona v pořadí NASCAR Winston Cup. Gordon skončí 17th, a stává se nejmladším jezdcem zachytit dva šampionáty.

Získat celý obraz 1997 NASCAR Winston pohár konečném pořadí s naší snadné čtení tabulky na další straně

1.997 NASCAR Winston Cup Pořadí

Jeff Gordon převažovaly v trojcestném zúčtování s Dale Jarrett a Mark Martin vyhrát v roce 1997 NASCAR Winston Cup šampionát.

1997 NASCAR Winston Cupu Jeff Gordon

Gordon vzal body vedou s vítězstvím září ve městě Darlington a je Mountain Dew jižní 500 a udržuje úzké výhodu nad svými soupeři pro zbytek sezóny. Gordon publikoval svůj druhý šampionát NASCAR Winston Cup blízkým 14 bodů více než finalista-up Jarrett. Martin byl jen 29 bodů za v nejbližším trojcestném titulu pronásledování v NASCAR Winston Cup našich dějin bodů kabelu vystřídal sedmkrát ze čtyř jezdců. Gordon vedl po většinu sezóny, ale Jarrett, Martin, a Terry Labonte těšil krátké stints na vrcholu bodů standings.Gordon nasbíral 10 vítězství v sezóně, zatímco Jarrett vyhrál sedm akcí a Martin chytil čtyři vítězství. Podívejte se