/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1980 >>

1987 NASCAR Winston Cup Chronology

, jízdu ve svém posledním případě NASCAR Winston Cup, dokončí nárokovat 29 místo.

27.září 1987: Goody je 500

Darrell Waltrip bárky přes Dale Earnhardt a Terry Labonte v posledním kole, aby skóre jeho první vítězství s Hendrick Motorsports v přírodě je Goody 500 na Martinsville Speedway. Labonte a Earnhardt točit ve třetím kole jako Waltrip střílí mezeru ujmout se vyhrát.

majitel týmu Richard Childress pohání Chevrolet s černými Goodwrench barvy před začátkem 25. října AC Delco 500 v Rockingham Severní Karolíně Motor Speedway. Po úspěšném sedmiletém vztahu s Wrangler džíny, Childress a řidič Dale Earnhardt oznámil, že GM Goodwrench začne sponzorovat # 3 Chevrolet v roce 1988.
25. října 1987: AC Delco 500

Bill Elliott vyhrál AC Delco 500 na Rockingham jako Dale Earnhardt skobami svůj třetí šampionát NASCAR Winston Cup. Earnhardt končí druhé a má 515-bodový náskok v šampionátu se dva závody vlevo v sezóně.

22.listopadu 1987

Bill Elliott vede 162 z 328 kol v Atlantě a snadno vyhraje finále období. Nově korunovaný mistr NASCAR Dale Earnhardt skončí na druhém místě.

Pokračujte na další stránku pro konečné pořadí z roku 1987 NASCAR Winston Cup sezóny.

1987 NASCAR Winston Cup Pořadí
    Dale Earnhardt odstřelil ven z startovní bloky vyhrál šest z prvních osmi závodů v roce 1987 NASCAR Winston Cup sezóny a těží se jeho třetí mistrovství. Do září, Earnhardt vybudoval statný 608-bodový náskok.

1.987 NASCAR Winston Cup vítěz Dale Earnhardt

Na síle 11 vítězství v jeho startů 29, Earnhardt skončil 489 bodů před Runner-up Bill Elliott, který vyhrál šest závodů , Earnhardt skončil z první pětky za pouhých osm závodů. Výsledek šampionátu nebylo pochyb minulosti dubnu.

Elliott vedl body pořadí po prvních dvou závodech, ale Earnhardt účtovány do vedení s vítězstvím v Richmondu března 8. šestém závodě roku, Earnhardt držel náskok více než 100 bodů. Ten si zajistil šampionát po 27. závodu sezony v Rockingham.

Kromě Earnhardt a Elliott, žádný jiný řidič vyhrál více než dva závody.