/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1980 >>

1985 NASCAR Winston Cup Chronology

aceway. Kulwicki, řidičský Billa Terryho # 32 Ford, dělal jeho první vzhled na NASCAR Winston pohár Grand National turné. On kvalifikoval 25. a skončil 19., osm kol za sebou vítěze Darrell Waltrip. Hillin přišel v 21. a prostředky skončil 23.

05.05.1985:. Winston 500

V jednom z nejvíce zázračné návratů v historii NASCAR, Bill Elliott shromáždění z deficitu pět mil bez podpora výstražným praporkem a vyhraje Winston 500 na Talladega. Zlomená olej kování klepali Elliott téměř dvě kola off tempo brzy.

květen 25 a 26, 1985

Darrell Waltrip prochází Harry Gant se dvě kola jít a vyhraje inaugurační The Winston NASCAR all-star závod v Charlotte Motor Speedway. Waltrip zachycuje svět 600 další den a kapsy $ 290733 pro jeho back-to-back vítězství.

Červen šestnáct, 1985: Miller 400

Bill Elliott vyhrál svůj sedmý Superspeedway závod v devíti startů, přičemž šachovnicovou vlajku v Michiganu je Millera 400. Darrell Waltrip dokončí vzdálený Druhý a stezky Elliott o 86 bodů v závodě mistrovství.

přední řady spouštěče Bill Elliott a Cale Yarborough vést pole na začátku května 5 Winston 500 u Talladega v Alabamě International Motor Speedway. Pole byla nejmenší v historii Talladega, ale tam byl žádný nedostatek záznamů. Greg Pytle kvalifikoval na závod, ale vytáhl kvůli problému s motorem. Žádný jiný řidič byl povolen, aby pytle 'konají v poli, takže jen 39 vozů začali

Červenec 4, 1985:. Pepsi Firecracker 400

neuznaný Greg Pytle omráčí favority vyhrál Pepsi Firecracker 400 v Daytoně. Pytle pohání unsponsored vůz na 23,5 druhého triumfu nad finalista-up Bill Elliott. Je to nejen jako první NASCAR Winston pohár Velká národní vítězství pytle ', ale také jeho první vrchol pět povrchová úprava.

28.července 1985: Talladega 500

Cale Yarborough NABS své první vítězství v sezóně, vyhrávat Talladega 500. Yarborough NIP Neil Bonnett a Ron Bouchard ve finále kol.

Americký patriotismus udělal čtvrtiny-panely Mike Alexandrova # 95 Chevrolet v 6.října závodě v Charlotte Motor Speedway. Mladík z Tennessee, jehož Sadler Brothers Chevy byl ozdoben " Share The Pride " Barvy, skončil 18. po zahájení 32.. Buddy Baker, viděl čenichat před Alexander, pokračoval skončit osmý v 500-Miler

Září 1, 1985:. Southern 500

Bill Elliott popadne 10. vítězství v sezóně a kapsami inaugurační obět Winston Million 1.000.000 $ Bonus ve