/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> auto >> auto závodní >> NASCAR >> NASCAR sezóně shrne >> 1980 >>

1982 NASCAR Winston Cup Chronology

i různých značek automobilů v jeho jižní 500 Vítězství: Merkur, Chevrolet, Oldsmobile a Buick.

10.10.1982: Národní 500

Harry Gant cválá kolem Bill Elliott s pěti kol jít a regály svůj první, Superspeedway vítězství v Charlotte National 500. Bobby Allison je porucha motoru s 10 kol zůstává zřizuje pozdně závodu pomlčka. Gant končí 2,93 sekundy před Elliott, když je šachovnicová vlajka padá.

U midseason, Kyle Petty spojila své síly s majitelem týmu Hoss Ellington. Drobná Enterprises tým měl hrubý roce v roce 1982. Tým byl také krátký na automobily pro jeho přistavěnou lineup. Ellington byl finančně připoután. Kyle dostal jízdu v Ellington Chevy a přinesla finanční prostředky z STP. Petty skončil 14. v 6. září Southern 500 v Darlington Raceway (na obrázku). V říjnu, Kyle se vrátil do Petty Enterprises Pontiac, co odstoupil z týmu Ellington
17.října 1982:. Old Dominion 500

Darrell Waltrip vyhraje Old Dominion 500 na Martinsville a bere šampionát body vést. Bobby Allison snáší poruchu motoru pro druhou rovnou závodu a stezky Waltrip o 37 bodů v Chase pro NASCAR Winston pohár Grand National titulu.

21.listopadu 1982

Tim Richmond dokonce předstihne Ricky Rudd v posledních kolech vyhrát finále období v Riverside. Darrell Waltrip končí třetí a zachycuje jeho druhou rovnou šampionát NASCAR Winston Cup o 72 bodů více než Bobby Allison.

Pokračovat na další stránku, kde zjistíte konečné pořadí pro 1982 NASCAR Winston Cup sezóny.

1982 NASCAR Winston Cup Pořadí
    Pro druhou rovnou sezony, Darrell Waltrip shromáždil kolem Bobby Allison vzít NASCAR Winston pohár Grand National šampionát. Hnací Buicks pro Junior Johnson, Waltrip zaostávala v bodech závodě Terry Labonte a Allison držel nejvyšší místa většinu léta. Se zbývající čtyři závody, Waltrip chytil body vedou s vítězstvím na Martinsville října.