/ Knowledge Discovery >> Získávání znalostí >> dobrodružství >> venkovní aktivity >> zimní sporty >>

Jak na bobech Works

je těžší, než aby byla stále v pohybu. Důvodem je, že statické tření (tření mezi pevným předmětem a povrchem je to, spočívající na) je větší než kluzné tření. Řidiči potřebovat každou výhodu při řízení, a tak se často začínají tlačit pouze po bob se pohybuje, aby z vyčerpání sami.

Po push-off, gravitace a hybnosti převzít, urychluje bobová dráha z kopce. Řidič musí zvolit cestu dolů běh velmi opatrně. Řídící příliš vysoko na křivce přidává k celkové vzdálenosti Bob musí cestovat, takže cesta trvat déle. Řidič, který řídí příliš nízká ztrácí výhodu, odstředivé síly, která udržuje bob děje během převýšený křivek.

Na konci, všechny tyto fyzikálních sil a akcí sportovců vést k velmi těsný souboj. Často, čas vítězný tým je jen několik setin sekundy rychlejší než druhý tým místa.
Několik pravidel

Pánské olympijské bobové závody zahrnují dvě jízdy za den za dva dny, a tým s Nejnižší kombinovaná čas vyhrává. Dámské Olympijské události zahrnují pouze dvě tratě na stejný den. Startovní pořadí v prvních rozjížděk olympijských závodů je určena Světového poháru žebříčku. Jakýkoliv tým, který nedokončí běh je diskvalifikován, protože je tým, který překročí cílovou čáru bez všech svých členů v bob. Nicméně, dojezdu s saních nebude diskvalifikovat tým vzhůru nohama nebo na jeho straně, tak dlouho, jak každý je stále uvnitř.
Bobová dráha, Saně a Skeleton

Bobsledding, luge a kostra jsou velmi podobné sporty , Mohou dokonce závodit na stejné dráze. Bobsledding používá dvěma nebo čtyřmi osoba bob a začíná se sportovci tlačí bob. Luge závod začíná, když jeden jezdec, který jezdí nohama napřed, tlačí pryč ze dvou barů. V skeletu závodech, jezdec tlačí jeho kostra, nebo tobogán, dolů výchozího bodu, pak strany zbytek cesty dolů trati po hlavě.
Bobsledding Historie

Bobsledding začal v roce 1877 ve švýcarském Davosu, když lidé přidal volant na normální saně. První Bobsledding klub se tvořil v roce 1897 v St. Moritz, Švýcarsko. Většina z prvních Bobové dráhy byly zasněžených vozovkách, a po celá léta to bylo populární rekreační sport, zejména pro bohaté. To mělo druh popularity, že lyžování má dnes. Jméno sportu pochází z toho, jak brzy týmy zhoupla hlavami, aby se pokusili získat větší rychlost na rovných částech útěku.

Bobsledding byla olympijská událost od prvních zimních olympijských her v roce 1932. V té době, jediná soutěž byla čtyřčlenná závod. Byly přidány dvoučlenná události v roce 1932 pouze muži soutěžil na olymp